Bieżące informacje

Jeleniogórscy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do nakazu zakrywania ust i nosa.

Data publikacji 14.10.2020

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, jeleniogórscy policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Działania prowadzone są dla bezpieczeństwa mieszkańców, dla naszego wspólnego dobra, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się wirusa.

Od  10 października 2020 r. na terenie całego kraju obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Policjanci w regionie jeleniogórskim  sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń. Jednym z wspólnych zadań wszystkich patrolujących policjantów jest sprawdzania jak mieszkańcy respektują obowiązujące nakazy.

Działania te prowadzone są dla bezpieczeństwa nas wszystkich, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się wirusa.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

Nadal będziemy uświadamiać mieszkańców regionu jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się COVID - 19. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie tych obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy.

Przypominamy! W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

Apelujemy do mieszkańców naszego regionu  o rozsądek i odpowiedzialność. Pamiętajmy, aby stosować się do wydawanych  zaleceń. Unikajmy gromadzenia się i przebywania w miejscach, gdzie narażamy się na zakażenie.

podinsp. Edyta Bagrowska

 

 

Powrót na górę strony
Policja