Aktualności
-
KOMUNIKAT DOTYCZĄCY CZASOWEJ ORGANIZACJI RUCHU – AMG RALLY KARKONOSZE
W związku z organizacją rajdu samochodowego AMG Rally Karkonosze, informujemy, że w dniu jutrzejszym w godzinach od 16:00 do 22:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym związane z czasowym zamknięciem wybranych odcinków dróg.
-
Najmłodsi z wizytą w Posterunku Policji w Podgórzynie. Dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa i pracę policjantów
10 czerwca bieżącego roku dzielnicowy z nowo otwartego Posterunku Policji w Podgórzynie gościł Przedszkolaków Oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie. Wizyta miała charakter edukacyjno-profilaktyczny i była doskonałą okazją do przybliżenia najmłodszym codziennej służby funkcjonariuszy oraz rozmowy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.
-
Bezpieczne wakacje to udane wakacje. Policyjna profilaktyka w Szkole Podstawowej w Szklarskiej Porębie
11 czerwca 2026 roku, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie spotkał się po raz ostatni w tym roku szkolnym z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie. Wydarzenie zorganizowano w ramach ogólnopolskich działań profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2026”. Tematem przewodnim była rozmowa o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.
-
70 nowych policjantów w szeregach dolnośląskiej Policji
Wczoraj, 11 czerwca br., kolejnych 70 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi dolnośląskiej Policji. Podczas ceremonii, która odbyła się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, nowo przyjęci policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. Po raz kolejny młodzi adepci sztuki policyjnej wypowiedzieli znamienne słowa roty ślubowania: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję (…)”. Teraz przed nimi czas szkolenia podstawowego, by za chwile mogli w poszczególnych jednostkach dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Dolnego Śląska. Służba w Policji realnie wpływa na to, by życie było bezpieczniejsze dla nas, naszych najbliższych i społeczeństwa.
-
145 osób poszukiwanych zatrzymali policjanci na terenie województwa dolnośląskiego
Podczas akcji poszukiwawczej przeprowadzonej, przez funkcjonariuszy z garnizonu dolnośląskiego łącznie zatrzymanych zostało 145 osób poszukiwanych, w tym 16 cudzoziemców. Wśród nich było 32 poszukiwanych listami gończymi oraz 2 na podstawie Europejskich Nakazów Aresztowania, a pozostali trafili do aresztu w związku z koniecznością odbycia kary pozbawienia wolności lub na podstawie zarządzeń i nakazów doprowadzeń. Te intensywne czynności ukierunkowane na lokalizowanie oraz zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania, dolnośląscy policjanci realizowali 8 i 9 czerwca 2026 roku.
-
Policjanci w jubileuszowym Rajdzie Koguta – wspomnienia wracają…
W pamięci policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, na długą pozostaną wspomnienia tego, co przeżyli wspólnie z uczestnikami 10. jubileuszowej edycji Rajdu Koguta. Wydarzenie to stało się na przestrzeni lat, jedną z największych inicjatyw motoryzacyjno-charytatywnych w Polsce, która łączy w sobie pasję do klasycznej motoryzacji z realnym wsparciem potrzebujących dzieci. Tegoroczna edycja prowadziła z Oławy do Zamościa, a na jej trasie pokonywanej różnego rodzaju pojazdami przez uczestników, nie mogło zabraknąć działań edukacyjno-profilaktycznych, które policjanci z Wrocławia prowadzili wspólnie z mundurowymi z innych garnizonów. Dolnośląscy funkcjonariusze Policji jechali klasykiem w pełnym tego słowa znaczeniu, bo odrestaurowanym niebieskim policyjnym UAZ-em, który zjechał z taśmy w 1989 roku.
-
Kolejne narkotyki wyeliminowane z rynku – skuteczne działania jeleniogórskich kryminalnych
Dzięki skutecznej pracy operacyjnej oraz dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego jeleniogórscy policjanci po raz kolejny wyeliminowali z rynku środki odurzające. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o posiadanie narkotyków.
-
„Bezpieczna w swojej gminie” – samoobrona dla kobiet w Barcinku
W dniu wczorajszym w Barcinku odbyły się zajęcia kursu samoobrony dla kobiet, realizowanego w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”. Organizatorem kursu byli przedstawiciele grupy „Siła Kobiet” w Barcinku. Do współpracy zaprosili funkcjonariuszy jeleniogórskiej Policji.
-
96-latka oszukana metodą „na policjanta”. Straciła blisko 116 tysięcy złotych – apelujemy o ostrożność
Jeleniogórscy policjanci ponownie ostrzegają przed oszustwami telefonicznymi wymierzonymi w osoby starsze. Ofiarą przestępców padła 96-letka mieszkanka miasta, która uwierzyła w historię o rzekomej akcji policyjnej i przekazała oszustom ponad 116 tysięcy złotych. Sprawcy działali pod legendą „na policjanta”, wykorzystując zaufanie seniorki oraz wywierając na niej silną presję.
-
20.edycja Moto Safety Day w Polanicy-Zdrój w Parku Zdrojowym już 27 czerwca!
20.edycja Moto Safety Day w Polanicy-Zdrój w Parku Zdrojowym już 27 czerwca! Moto Safety Day świętuje 20-lecie. Jubileuszowa edycja już 27 czerwca w Polanicy – Zdroju! 20 lat edukacji, tysiące przeszkolonych uczestników i setki partnerów zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa. Już 27 czerwca Moto Safety Day będzie świętować swój jubileusz w Polanicy-Zdroju, gdzie na uczestników czeka dzień pełen praktycznych doświadczeń, pokazów i spotkań z ekspertami. Moto Safety Day od dwóch dekad promuje kulturę motoryzacyjną, odpowiedzialne postawy na drodze oraz współpracę wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wybór Polanicy-Zdroju na miejsce 20. edycji nie jest przypadkowy. Przez 20 lat wydarzenie Moto Safety Day połączyło tysiące uczestników, ekspertów, przedstawicieli służb, instytucji publicznych i partnerów biznesowych wokół jednej idei-budowania kultury bezpieczeństwa na polskich drogach. – 20. edycja Moto Safety Day to dla nas wyjątkowy moment. Przez dwie dekady budujemy świadomość, że bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od odpowiedzialnych decyzji każdego uczestnika ruchu. Polanica-Zdrój jest wyjątkowym miejscem na jubileuszową odsłonę wydarzenia. To region, gdzie piękne, ale wymagające drogi przypominają, jak ważne są umiejętności, rozwaga i wzajemny szacunek wszystkich uczestników ruchu. Chcemy, aby każdy uczestnik wyjechał stąd nie tylko z nową wiedzą, ale także z przekonaniem, że bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich – Elżbieta Koncka, pomysłodawczyni Moto Safety Day.
-
Podsumowanie działań na drogach po długim weekendzie czerwcowym
Podczas długiego weekendu czerwcowego policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania kontrolne na głównych trasach komunikacyjnych oraz drogach lokalnych. Celem prowadzonych działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom oraz eliminowanie z ruchu kierujących naruszających przepisy prawa. Podczas wydłużonego weekendu, policjanci przeprowadzili blisko 6 tysiąca różnego rodzaju interwencji i zatrzymali 283 osób poszukiwanych. Od środy do poniedziałku włącznie, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu, aż 207 nietrzeźwych kierowców. Podsumowując ten okres i biorąc pod uwagę ilość osób przemieszczających się po drogach Dolnego Śląska, a także policyjne interwencje, można stwierdzić, że było dość spokojnie i bezpiecznie.
-
Skuteczne działania policjantów w celu zatrzymania osób poszukiwanych
Jeleniogórscy policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na zatrzymywanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W dniach 8-9 czerwca bieżącego roku funkcjonariusze na terenie całego regionu zatrzymali 25 osób poszukiwanych.
-
KMP w Jeleniej Górze zorganizowała spotkanie dotyczące oszustw bankowych i cyberzagrożeń
Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze zorganizowała w I Liceum Ogólnokształcącym spotkania profilaktyczno-edukacyjne poświęcone oszustwom bankowym oraz zagrożeniom związanym z cyberprzestępczością. Prelegentami podczas wydarzenia byli policjantka z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości oraz przedstawiciel Banku PKO.
-
Najmłodsi z wizytą w Komisariacie Policji w Karpaczu. Dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa i pracę policjantów
9 czerwca bieżącego roku policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu gościli uczniów klasę O z Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach. Wizyta miała charakter edukacyjno-profilaktyczny i była doskonałą okazją do przybliżenia najmłodszym codziennej służby funkcjonariuszy oraz rozmowy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.
Warto zobaczyć
- Komenda Główna Policji
- Służba Zdrowia MSWiA
- Fundacja Dzieci Niczyje
- IPA - Dolny Sląsk
- Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów
- Bezpieczne zbiory - bezpieczne kolekcje
- Stowarzyszenie Komendantów Policji Polskiej
- Serwis Kąpielowy - Główny Inspektorat Sanitarny
- Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
- SIRENE - Polska
- Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
- Stowarzyszenie "Rodzina Policyjna"
- Ochrona prawna funcjnariuszy Policji
- Stowarzyszenie Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczpospolitej Polskiej