Bieżące informacje

Przygotowania do kolejnej edycji konkursu wiedzy o Policji - „Razem Bezpieczniej".

Data publikacji 16.10.2020

W listopadzie 2020 roku odbędzie się kolejny finał konkursu wiedzy o Policji pn. ,,Razem Bezpieczniej”, w którym bierze udział młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy. Przygotowaniem ich do konkursu zajmuje się policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ze strony jeleniogórskiej policji przygotowaniem wychowanków do konkursu zajmuje się mł.asp.  Beata Sosulska – Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. 15 października  br. w ramach przygotowań policjantka spotkała się z młodzieżą z Hufca Pracy w Jeleniej Górze.

W ramach przygotowania   do konkursu opracowano specjalne pokazy multimedialne i materiały szkoleniowe. W tym roku przeprowadzono już kilka spotkań dla wychowanków Środowiskowego Hufca Pracy  w Jeleniej Górze i Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Jeleniej Górze.

  1. Pod kątem właściwego przygotowania młodzieży do konkursu policjantka na szkoleniach omówiła zagadnienia w zakresie odpowiedzialności prawnej i karnej nieletnich.
  2. Tematyka konkursu zawiera poniższe bloki tematyczne:
  3. Wiedza o Policji – podstawowe wiadomości o zadaniach, uprawnieniach i wyposażeniu Policji.
  4. Prewencja kryminalna - katalog zachowań osób będącymi świadkami, bądź ofiarami przestępstwa, metody i środki zabezpieczenia przedmiotów przestępstwa, postępowanie w przypadkach zagrożeń i niebezpieczeństw,
  5. Zagrożenia - informacja o zagrożeniach, na jakie może być narażona młodzież-obywatel w mieszkaniu, na ulicy, itp. sposoby i metody postępowania w przypadkach zagrożeń,
  6. Narkomania i alkoholizm – informacja ogólna o zagrożeniach, udzielanie pomocy, akty prawne,
  7. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – bezpieczne zachowanie rowerzystów i pieszych korzystających z dróg publicznych.

podinsp. Edyta Bagrowska

  • Policjantka przygotowuje młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy do konkursu "Razem Bezpieczniej"
Powrót na górę strony
Policja