Bieżące informacje

Zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów za serię przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się w warunkach „recydywy”.

Data publikacji 19.11.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o serię przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się w warunkach, tak zwanej ”recydywy”. Straty pokrzywdzonych wynoszą kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 34-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany ma na koncie serię przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się od sierpnia do listopada 2020 roku w Jeleniej Górze. Policjanci ustalili, że ma ich na koncie co najmniej 6 i tyle usłyszał zarzutów. Są to kradzieże z włamaniem, których dopuścił się w warunkach, tak zwanej ”recydywy”. Mężczyzna włamał się i okradł stoisko z odzieżą damską, włamał się do jednej z firm telekomunikacyjnych, skąd ukradł 4 bębny z przewodami telekomunikacyjnymi o wartości 6000 zł. Ponadto włamywał się do samochodów, skąd kradł akumulatory. Straty pokrzywdzonych wynoszą kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci odnaleźli część skradzionego mienia.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz  za popełnione przestępstwa grozić  mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 18 listopada 2020 roku mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

podinspektor Edyta Bagrowska

  • Mężczyzna podejrzany o serię przestępstw zatrzymany przez policjantów
Powrót na górę strony
Policja