Bieżące informacje

Seniorze- Nie daj się oszukać! Ulotki prewencyjne informujące o działaniach oszustów na klatkach schodowych oraz tablicach ogłoszeniowych.

Data publikacji 19.11.2020

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową materiały prewencyjne dotyczące wszelkiego rodzaju przestępstw na szkodę seniorów umieścili na tablicach ogłoszeniowych oraz klatkach schodowych bloków mieszkalnych na terenie osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze. W związku z tym, że oszuści wykorzystują różne sposoby, aby wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób podając się za członków rodziny, pracowników administracji, instytucji państwowych, organizacji charytatywnych policjanci prowadzą działania prewencyjne, które mają na celu ostrzeżenie przed tego rodzaju nieuczciwymi praktykami.

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową  materiały prewencyjne zawierające informacje o sposobach działania oszustów oraz  porady jak nie dać się oszukać umieścili na tablicach ogłoszeniowych oraz klatkach schodowych bloków mieszkalnych na terenie osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze.  Ulotki prewencyjne   zawierają wskazówki jak zachować się w przypadku telefonów od osób, które podszywają się pod urzędników, pracowników administracji, najbliższych członków rodziny czy policjantów.

W ostatnim czasie zarówno w całym kraju, jak również z regionie jeleniogórskim doszło do oszustw metodą na, tzw. policjanta  czy wnuczka. Należy pamiętać, że policjanci nie będą kontaktować się w żadnej ważnej sprawie telefonicznie, tylko przyjadą do mieszkania, czy domu. Muszą też przedstawić się i okazać legitymację służbową. Poza tym obecność każdego policjanta w naszym domu możemy potwierdzić u oficera dyżurnego, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Pamiętajmy, że Policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych ! Żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę. Nie „zabezpiecza” również pieniędzy przechowywanych w domach czy na koncie bankowym.

Policjanci przypominają seniorom, aby

  • zawsze kierowali się zasadą " ograniczonego zaufania",
  • w przypadku prośby o nagłą pożyczkę poprosili o osobisty kontakt z osobą podającą się za krewnego,
  • skontaktowali się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania "tragicznej" informacji , która miała być powodem pożyczki.
  • W każdym przypadku podejrzenia oszustwa należy niezwłocznie powiadomić Policję.

podinspektor Edyta Bagrowska

 

  • Policjantka umieszcza materiały prewencyjne informujące o sposobach działania oszustów na szkodę seniorów na klatkach schodowych oraz tablicach ogłoszeniowych bloków mieszkalnych na terenie osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze
  • Policjantka umieszcza materiały prewencyjne informujące o sposobach działania oszustów na szkodę seniorów na klatkach schodowych oraz tablicach ogłoszeniowych bloków mieszkalnych na terenie osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze
Powrót na górę strony
Policja