Bieżące informacje

Policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu sprawdzali stosowanie się do obostrzeń związanych z Covid-19.

Data publikacji 11.01.2021

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z pracownikami jeleniogórskiego sanepidu kolejny raz sprawdzali na stokach oraz w różnych obiektach handlowych w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie czy klienci i pracownicy przestrzegają przepisy związane z epidemią koronawirusa oraz czy stosują się do wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

9 stycznia 2021 roku policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji  w Jeleniej Górze wspólnie z pracownikami jeleniogórskiego sanepidu sprawdzali na stokach oraz  w różnych obiektach handlowych w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie, czy właściciele, pracownicy, oraz klienci, stosują się  do obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemią Covid-19.

W ramach prowadzonych działań zwracano szczególną uwagę, czy poszczególne punkty sprzedaży posiadają prawidłowe oznakowanie, środki dezynfekcyjne oraz czy sprzedawcy i klienci stosują się do nakazu noszenia maseczek lub przyłbic. Osoby, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa zostały pouczone. W odniesieniu do obiektów rekreacyjnych, sprawdzano, czy nie przebywają tam osoby postronne i czy właściciele stosują się do wskazanych ograniczeń.

Jeleniogórscy policjanci przypominają, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych obowiązuje, gdy nie można zachować 1.5 metrowej odległości od innych. Za nieposiadanie maseczek lub przyłbic policjanci mogą  ukarać mandatem karnym do 500 zł, a Państwowy Inspektorat Sanitarny nałożyć grzywnę w drodze decyzji do 30 000 zł.

W najbliższych dniach planowane są kolejne kontrole, gdyż troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą, a wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich.

podinspektor Edyta Bagrowska

  • Policjanci oraz pracownicy sanepidu sprawdzali stosowanie się do zasad bezpieczeństwa epidemicznego.
  • Policjanci oraz pracownicy sanepidu sprawdzali stosowanie się do zasad bezpieczeństwa epidemicznego.
  • Policjanci oraz pracownicy sanepidu sprawdzali stosowanie się do zasad bezpieczeństwa epidemicznego.
Powrót na górę strony
Policja