Bieżące informacje

Ukradł biżuterię i kartę płatniczą, którą kilkanaście razy zapłacił za zakupy.

Data publikacji 11.01.2021

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który z jednego z mieszkań ukradł złotą biżuterię oraz kartę płatniczą, którą kilkanaście razy zapłacił za zakupy. Przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze w grudniu ubiegłego roku. Pokrzywdzona poniesione straty oszacował na około 2000 zł. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 26-letniego jeleniogórzanina podejrzanego  o kradzież oraz kradzieże z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany wykorzystał nieuwagę domowników i z mieszkania ukradł złotą biżuterię oraz kartę płatniczą. Wartość skradzionej biżuterii właścicielka oszacowała na 1300 zł. Okazało się, że 26-latek, skradzioną kartą  posłużył się kilkanaście razy. Mężczyzna płacił nią za drobne zakupy. Przestępstw tych dopuścił się w grudniu ubiegłego roku w Jeleniej Górze.

Pokrzywdzona o kradzieży powiadomiła policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie monitoringu wytypowali i zatrzymali 26-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz jeleniogórzanin za popełnione czyny odpowie przed sądem, a   grozić mu  może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska

Powrót na górę strony
Policja