Bieżące informacje

Rozbój w mieszkaniu. Napastnicy zatrzymani i tymczasowo aresztowani.

Data publikacji 12.01.2021

Na 3 miesiące do aresztu trafiło dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzanych o rozbój. Do przestępstwa doszło w nocy z 8 na 9 stycznia 2021 roku w jednym z mieszkań w Kowarach. Mężczyźni pobili pokrzywdzonych, a następnie ukradli wieżę oraz telefony komórkowe. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 21 i 32 lata, którzy podejrzani są o rozbój.

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 stycznia 2021 roku w jednym z mieszkań w Kowarach. Napastnicy wtargnęli do mieszkania siłowo, wyrwali drzwi, które następnie wyrzucili do rzeki.  W mieszkaniu  pobili pokrzywdzonych, rzucali w nich różnymi przedmiotami, a następnie ukradli wieżę oraz  telefony komórkowe.

Powiadomieni o przestępstwach policjanci rozpoczęli poszukiwanie osób, które dopuściły się tych czynów. Napastnicy byli znani pokrzywdzonym. Już następnego dnia zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

Teraz za  przestępstwa, których się dopuścili  grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 11 stycznia 2021 roku Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec podejrzanych  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

podinspektor Edyta Bagrowska

Powrót na górę strony
Policja