Bieżące informacje

Nie bądź obojętny – jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Data publikacji 13.01.2021

W związku ze spadkiem temperatur jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi realizują działania, których celem jest pomoc osobom bezdomnym, których życie i zdrowie w związku z przebywaniem na zewnątrz w niskich temperaturach może być zagrożone. Sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

12 stycznia 2021 roku policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz strażnicy miejscy sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji  o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur  oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji. Osoby bezdomne, które zastali mundurowi w pustostanach i na terenach ogrodów działkowych zostały poinformowane, gdzie mogą dostać ciepły posiłek oraz ogrzać  się.

W związku z epidemią Covid-19 osoby bezdomne z zachowaniem reżimu sanitarnego mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 20.00 w Ogrzewalni przy ul. Grunwaldzkiej 51 w Jeleniej Górze.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.
Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

podinspektor Edyta Bagrowska

  • Policjantka i strażnik miejski sprawdzają miejsca, gdzie przebywać mogą osoby bezdomne i udzielają im pomocy
  • Policjantka i strażnik miejski sprawdzają miejsca, gdzie przebywać mogą osoby bezdomne i udzielają im pomocy
Powrót na górę strony
Policja