Bieżące informacje

Policjantka i strażnik miejski sprawdzali stosowanie się do obostrzeń związanych z Covid-19.

Data publikacji 13.01.2021

Policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz ze strażnikiem miejskim sprawdzali czy klienci i pracownicy różnych obiektów przestrzegają przepisów związanych z epidemią koronawirusa oraz czy stosują się do wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

12 stycznia 2021 roku policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji  w Jeleniej Górze wspólnie ze strażnikiem miejskim sprawdzali w galeriach handlowych stosowanie się przez pracowników i klientów do obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemią Covid-19.

W ramach prowadzonych działań zwracano szczególną uwagę, czy poszczególne punkty posiadają prawidłowe oznakowanie, środki dezynfekcyjne oraz czy sprzedawcy i klienci stosują się do nakazu noszenia maseczek lub przyłbic. Osoby, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa zostały pouczone.

Przypominano, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych obowiązuje, gdy
nie można zachować 1.5 metrowej odległości od innych. Za nieposiadanie maseczek lub przyłbic policjanci mogą  ukarać mandatem karnym do 500 zł, a Państwowy Inspektorat Sanitarny nałożyć grzywnę w drodze decyzji do 30 000 zł.

Takie kontrole prowadzone będą systematycznie, gdyż troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą, a wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich.

podinspektor Edyta Bagrowska

  • Policjantka i strażnik miejski sprawdzają stosowanie się do zasad bezpieczeństwa epidemicznego
Powrót na górę strony
Policja