Policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą, która spowodowała kolizję. Straci nie tylko prawo jazdy, ale również samochód
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 2 promile. Teraz kobieta za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić jej może kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, utrata prawa jazdy oraz samochodu.
Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 47-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego.
17 lipca br., około godziny 16.00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej na ulicy Trzcińskiej w Jeleniej Górze. Po przybyciu na miejsce ustalili, że kierująca pojazdem marki Toyota nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył pojazdu marki Volvo.
Sprawczynią zdarzenia drogowego okazała się 47-letnia mieszkanka powiatu karkonoskiego. Podczas czynności funkcjonariusze wyczuli od niej wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta miała blisko 2 promile.
Jej samochód został zabezpieczony i przekazany na przechowanie. Teraz 47-latka za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić jej może kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, utrata prawa jazdy oraz samochodu.
Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest nie tylko niezgodne z prawem, ale przede wszystkim stanowi ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg.
Pijani kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń na drogach. Alkohol:
• Zmniejsza zdolność reakcji - Kierowca pod wpływem alkoholu reaguje wolniej na zmieniające się warunki na drodze.
• Zaburza koordynację i koncentrację - Trudniej jest utrzymać właściwy tor jazdy i prawidłowo ocenić odległości.
• Powoduje brawurę - Pod wpływem alkoholu kierowcy często podejmują ryzykowne i nieodpowiedzialne decyzje, takie jak nadmierna prędkość czy niebezpieczne wyprzedzanie.
• Zwiększa ryzyko wypadku - Statystyki pokazują, że nietrzeźwi kierowcy są częściej sprawcami poważnych wypadków, które często kończą się tragicznie.
Jeleniogórscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Bezpieczeństwo nas wszystkich zależy od odpowiedzialnych decyzji podejmowanych za kierownicą.
podinspektor Edyta Bagrowska