Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Bieżące informacje

Jeleniogórscy policjanci podsumowali akcję "Alkohol i Narkotyki"

Data publikacji 03.12.2024

Zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym wyzwaniem dla Policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Również osoby siadające za kierownicę pod wpływem narkotyków stanowią realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

Mając powyższe na uwadze policjanci garnizonu jeleniogórskiego w dniach 1-2 grudnia 2024 roku w regionie prowadzili działania pod kątem eliminowania z ruchu kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu.

W trakcie kontroli  funkcjonariusze sprawdzali  stan techniczny pojazdów, czy kierowcy przestrzegają przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, czy przewożą dzieci w fotelikach, a także dyscyplinowali tych kierujących, którzy podczas jazdy rozmawiali przez telefon komórkowy.
Mundurowi w trakcie działań przebadali blisko 1520 kierowców, zatrzymali 4 w stanie nietrzeźwości,  2, którzy złamali sądowe zakazy, 1, który kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień i 1 kierowca stracił prawo jazdy.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3, wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami na kilka lat, utrata prawa jazdy, a w przypadku, gdy zawartość alkoholu w organizmie kierowcy  przekroczy 1,5 promila również utrata samochodu.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.
podinspektor Edyta Bagrowska

 

  • urządzenie do badania trzeźwości
Powrót na górę strony