Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.
Jeleniogórscy policjanci w miniony weekend zatrzymali w regionie jeleniogórskim trzech kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo zatrzymali kierowcę, który naruszył sądowy zakaz i dwóch, którzy kierowali wbrew decyzji o cofnięciu im uprawnień. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.
W miniony weekend jeleniogórscy policjanci w regionie ujawnili trzech kierujących, którzy podejrzani są o kierowanie pojazdami osobowymi w stanie nietrzeźwości.
29 maja br. około godziny 22.14 policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali 49-letniego kierującego pojazdem marki Skoda. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile.
30 maja br. około godziny 7.14 w Jeleniej Górze na ul. Sudeckiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 35-letnią kierującą pojazdem marki Skoda. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 1,5 promila.
Tego samego dnia, około godziny 10.30 w Jeleniej Górze na ul. Pijarskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego kierującego pojazdem marki Chrysler. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil.
30 maja br. dzielnicowi w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego, który naruszył sądowy zakaz.Za to przestępstwo mężczyźnie grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Ponadto policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie stosowali się do decyzji o cofnięciu im uprawnień. Za ten czyn kierowcom grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.
Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.
podinspektor Edyta Bagrowska