Pojazdy o wartości 250 tysięcy złotych odzyskane, a sprawcy zatrzymani
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu złotoryjskiego podejrzanych o kradzieże i usiłowania kradzieży. W kwietniu br. dopuścili się oni co najmniej 4 przestępstw w Jeleniej Górze i na terenie powiatu legnickiego. Ich łupem padły 3 pojazdy o łącznej wartości 250 tysięcy złotych. Skradzione pojazdy zostały odnalezione i wróciły do właścicieli. Mężczyźni próbowali również ukraść Peugota o wartości 117 tysięcy złotych. Niewykluczone, że mają oni na koncie więcej podobnych czynów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu złotoryjskiego wieku 28 i 31 lat podejrzanych o kradzież, kradzieże z włamaniem oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni w kwietniu br. w Jeleniej Górze oraz na terenie powiatu legnickiego dopuścili się kradzieży pojazdów.
W Jeleniej Górze ukradli autolawetę, Citroena wraz z narzędziami oraz próbowali ukraść pojazd marki Peugeot o wartości 117 tysięcy złotych. Na terenie powiatu legnickiego ich łupem padł motocykl o wartości 25 tysięcy złotych. Łączna wartość skradzionych pojazdów wynosi 250 tysięcy złotych.
Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali mieszkańców powiatu złotoryjskiego podejrzewanych o popełnienie tych czynów. Policjanci odnaleźli również wszystkie skradzione pojazdy, które wróciły do właścicieli. Były one ukryte na posesjach zatrzymanych.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że mężczyźni mają na koncie więcej podobnych czynów.
Zostali oni zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
podinsp. Edyta Bagrowska