Bieżące informacje

O hejcie, cyberprzemocy i zasadach bezpieczeństwa podczas ferii rozmawiali policjanci z uczniami

Data publikacji 13.02.2023

Policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w ramach realizacji programu „Bezpieczne Ferie 2023”, „Cyberprzemoc” oraz działań „Bądź widoczny – bądź bezpieczny” spotkali się 8 lutego br. z uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim. Tematem przewodnim spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, w domu, w szkole, na stokach podczas zimowego wypoczynku oraz zagrożenia w sieci.

O szeroko rozumianym bezpieczeństwie z uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim rozmawiali policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze – st.asp. Monika Poddębniak oraz mł.asp. Paweł Zajączkowski.

W trakcie spotkania  z uczniami policjanci omówili przede wszystkim sposoby zachowania w sytuacjach zagrożenia, a także uwrażliwiali dzieci na ochronę życia zarówno własnego, jak  i kolegów, rozmawiali z nimi na temat  cyberprzemocy, o jej  przyczynach, skutkach  oraz odpowiedzialności karnej dla sprawców tego rodzaju przestępstw.
Ponadto mówili o odpowiedzialności nieletnich w związku z handlem środkami odurzającymi, o demoralizacji oraz o przemocy i agresji, jak na nią reagować i gdzie szukać pomocy. W związku ze zbliżającymi się feriami rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku, na stokach narciarskich, w górach oraz przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.
Tematem  spotkania było również bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci szczególną uwagę zwrócili na obowiązek, ale również konieczność noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych, kamizelek, które mogą  ocalić życie. Apelowali również o noszenie elementów odblaskowych również w miejscach, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg, również w obszarze zabudowanym. Dają one kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji, często ratującej życie czy zdrowie.
podinsp. Edyta Bagrowska

 

Powrót na górę strony