Kolejni kierowcy z promilami i zakazami zatrzymani przez policjantów. Teraz odpowiedzą za to przed sądem
Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może 4 mężczyznom, którzy kierowali samochodami wbrew zakazom sądowym, w tym jeden z nich dodatkowo kierował wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień. Ponadto zatrzymali 3 kierujących w stanie nietrzeźwości, 1 nietrzeźwego cyklistę, 1 po użyciu alkoholu oraz 2 podejrzewanych o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.
Jeleniogórscy policjanci od 14 do 17 kwietnia br. w regionie zatrzymali 4 mężczyzn, którzy naruszyli sądowe zakazy, a 1 z nich dodatkowo kierował wbrew decyzji o cofnięciu im uprawnień.
14 kwietnia br. policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego kierującego pojazdem marki Peugeot. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna kierował wbrew 4 zakazom sądowym.
Tego dnia policjanci z Karpacza zatrzymali do kontroli 39-letniego kierującego ciągnikiem rolniczym. Okazało się, że mężczyzna miał 1,2 promila.
15 kwietnia br. policjanci jeleniogórskiej drogówki w Kowarach na ul. Jeleniogórskiej zatrzymali 34-letniego rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Został za to wykroczenie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.
Ponadto policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzewane o kierowanie pojazdami pod wpływem środków odurzających, które dodatkowo posiadały narkotyki. Tym kierującym za popełnione czyny grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierującym za naruszenie sądowego zakazu grozić może kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.
Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.
podinspektor Edyta Bagrowska