Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczna droga do szkoły, czyli zaproszenie Dolnośląskiej Policji na festyn edukacyjno-prewencyjny
Po długim wakacyjnym odpoczynku zbliża się powoli rok szkolny. Z tej okazji funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zaplanowali imprezę prewencyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Dolnego Śląska na plac przy płycie głównej Dworca PKP we Wrocławiu w poniedziałek 12 września br. w godz. 10:00 – 12:00. Czeka na Was wiele atrakcji.
-
Pasy bezpieczeństwa- co warto wiedzieć?
Pasy bezpieczeństwa w samochodzie spełniają bardzo ważną rolę i stanowią niezbędną ochronę dla nas oraz naszych pasażerów. Przytrzymują one nasze ciało, nie pozwalając na przemieszczanie się lub uderzenie o wszelkiego rodzaju elementy znajdujące się w pojeździe. Aby spełniały swoją funkcje muszą jednak być prawidłowo założone, mieć odpowiednią wysokość, przylegać do ciała i nie mogą być poskręcane. Luźny pas nie spełnia swojej roli i spowoduje przemieszczenie się naszego ciała, co w trakcie wypadku drogowego może skutkować obrażeniami, których przecież możemy uniknąć - jeśli zapniemy prawidłowo pas.
-
Mężczyzna, który odbierał wyłudzone od seniorów pieniądze w rękach policjantów
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego podejrzanego o oszustwa i usiłowanie oszustwa. Mężczyzna ma na koncie co najmniej 5 takich czynów, których dopuścił się od 20 czerwca do 17 sierpnia br. w Jeleniej Górze i w Olsztynie działając na szkodę seniorów. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą 117 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że 72-latek działając z innymi osobami odbierał od seniorów wyłudzone metodą na policjanta pieniądze, które następnie wywoził za granicę. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
-
Wirtualne spotkanie policjantki z seniorami już dostępne w serwisie YOUTUBE – zapraszamy do obejrzenia
Jeleniogórscy policjanci zapraszają seniorów do obejrzenia kolejnego spotkania w sieci, które jest już dostępne w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod linkiem: https://youtu.be/1dXnYJgWmKg
-
Włamywał się do lokali gastronomicznych i pomieszczeń gospodarczych -został zatrzymany
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem. Przestępstw, których ma na koncie co najmniej 6 dopuścił się w Jeleniej Górze od 9 do 15 sierpnia br. Młody mężczyzna kradł głównie pieniądze i elektronarzędzia. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo dzieci na obozie harcerskim i rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie
Jeleniogórscy policjanci systematycznie kontrolują obozy harcerskie na terenie powiatu karkonoskiego pod kątem bezpiecznego wypoczynku, jak również utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów, aby zapewnić dzieciom spokojne i bezpieczne wakacje. W minioną sobotę mundurowi spotkali się z harcerzami w Szklarskiej Porębie.
-
Tragiczny wypadek w Radomierzu na krajowej 3
Dzisiaj w Radomierzu na krajowej 3 w okolicach zjazdu do Janowic Wielkich doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniosły 2 osoby. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego wypadku. Utrudnienia w miejscu zdarzenia potrwają kilka godzin.
-
Policja apeluje o ostrożność! Kierowy „noga z gazu”
Od dwóch dni w regionie jeleniogórskim pada deszcz, jest pochmurno. To wszystko wpływa również na widoczność i ogólne warunki na drogach. Apelujemy do kierowców o rozwagę za kółkiem. Pamiętajmy o pieszych czy rowerzystach, którzy są również uczestnikami ruchu drogowego. Kałuże jakie tworzą się obecnie na jezdniach i poboczach mogą utrudniać poruszanie się wszystkim. Zadbajmy o siebie i innych.
-
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 17-latka, który spowodował kolizję. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 17-latka, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i spowodował kolizję. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Ponadto pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny został już wcześniej zatrzymany. Teraz chłopak za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Trzeźwy poranek na jeleniogórskich drogach - podsumowanie
21 sierpnia 2022 roku w godzinach porannych policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu działania prewencyjne „Trzeźwy Poranek”.