Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Ukradł mężczyźnie kartę płatniczą, a następnie posłużył się nią 10 razy
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o serię kradzieży z włamaniem oraz o kradzież. Jego łupem padła między innymi karta płatnicza, którą mężczyzna płacił za różne zakupy. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na około 400 zł. Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Nietrzeźwy, z dożywotnim zakazem i narkotykami zatrzymany przez policjantów
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował skuterem w stanie nietrzeźwości, wbrew dożywotniemu zakazowi sądowemu oraz posiadał znaczne ilości narkotyków. Niewykluczone, że kierował również będąc pod działaniem środków odurzających. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już objęty dozorem policyjnym.
-
Nie zatrzymał się do kontroli, bo nie miał uprawnień i posiadał narkotyki
Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadane narkotyków oraz o kierowanie bez uprawnień. Został on zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów w Karpaczu. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem.
-
Trzeźwość kierujących „pod lupą” policjantów
Jeleniogórscy policjanci od 20 do 22 lipca br. w regionie prowadzili działania „Trzeźwo do celu”. Funkcjonariusze przebadali łącznie 3360 kierowców, zatrzymali 15 kierujących po alkoholu, w tym dwóch rowerzystów i zatrzymali 13 uprawnień do kierowania. Nietrzeźwi rowerzyści zostali ukarani mandatami po 2500 zł. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści są poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
-
Wakacyjna prewencja- policjanci na festynach
Jeleniogórscy policjanci w minionym tygodniu uczestniczyli festynach zorganizowanych przez różne instytucje, skierowanych głównie do najmłodszych mieszkańców w kontekście bezpieczeństwa w trakcie wakacji. Policjanci znakowali na nich rowery w ramach programu prewencyjnego „STOP -ROWER OZNAKOWANY”, którego celem jest ograniczenie zjawiska kradzieży, ale również promowali bezpieczeństwo nad wodą, w górach, ale również na rowerze. W działaniach uczestniczyli również strażnicy miejscy i jeleniogórscy strażacy.
-
Nietrzeźwy kierujący hulajnogą i dwóch rowerzystów ukaranych mandatami po 2500 zł
Piękna, słoneczna pogoda, a także wakacje sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu. Coraz więcej osób spędza swój wolny czas również na rowerach i korzysta z elektrycznych hulajnóg. Jako użytkownicy jednośladów musimy jednak pamiętać o naszych obowiązkach i przestrzegać obowiązujących przepisów. W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali do kontroli między innymi dwóch nietrzeźwych rowerzystów i kierującego hulajnogą. Zgodnie z taryfikatorem zostali oni ukarani mandatami po 2500 zł. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący i rowerzyści są poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
-
Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy
25 lipca jest dniem patrona kierowców - św. Krzysztofa, w którym obchodzony jest również Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z tej okazji Policja apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy jednak o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze nie tylko „od święta”
-
Upał ma wpływ na kierowców - pamiętajmy o tym przed podróżą
Policja przypomina, by w czasie jazdy nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę wewnątrz samochodu jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.
-
Aktywność oszustów nie maleje. Nie stań się ich ofiarą
O sposobach działania oszustów mówi się bardzo wiele. Podszywają się pod różnego rodzaju firmy, sprzedawców, a także stają się potencjalnymi kupcami. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość wyłudzenia pieniędzy. Atakują nas za pośrednictwem poczty elektronicznej, wiadomości sms, komunikatorów internetowych czy też do nas dzwonią. Stosując różne metody socjotechniczne, niejednokrotnie osiągają cel. Dlatego bądź zawsze ostrożny i nie daj się złowić.
-
Groził bratu i jego rodzinie –został zatrzymany
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który groził pozbawieniem życia swojemu bratu i jego rodzinie. Wyzywał ich i straszył, a w dniu zatrzymania groził pokrzywdzonemu nożem. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, ponadto ma on zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania z nimi.