Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Kom. Ryszard Figura –nowym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze
Z dniem 8 marca 2022 roku Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski powierzył obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze do spraw prewencji – kom. Ryszardowi Figurze.
-
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu z okazji Dnia Kobiet
"Z okazji Święta Kobiet, w imieniu Kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz swoim własnym pragnę złożyć wszystkim Paniom pełniącym służbę i pracującym w jednostkach dolnośląskiej Policji najserdeczniejsze życzenia zdrowia, uśmiechu oraz licznych sukcesów na gruncie osobistym i zawodowym" - takimi słowami zwrócił się do wszystkich Pań nadinsp. Dariusz Wesołowski.
-
Życzenia Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze z okazji Dnia Kobiet
Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze -insp. Leszek Zagórski przekazuje najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.
-
Życzenia od Komendanta Głównego Policji z okazji Dnia Kobiet
Komendant Główny Policji zwraca się do policjantek i pracownic cywilnych, przekazując najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.
-
Za nami kolejne spotkanie z seniorami w sieci
Za nami kolejne już spotkanie z seniorami w sieci na żywo, które odbyło się 7 marca br. w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Prowadziła je policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
-
Spowodował wypadek i uciekł z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanej. Ma jeszcze inne czyny na koncie
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna kierując pojazdem osobowym potracił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę, a następnie uciekł z miejsca nie udzielając jej pomocy. Ponadto policjanci ustalili, że ma on jeszcze na koncie przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się w styczniu br. w Jeleniej Górze oraz na terenie powiatu karkonoskiego. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Bezpiecznie podczas 46 Biegu Piastów
W miniony weekend na Polanie Jakuszyckiej odbył się już 46 Bieg Piastów –Festiwal Narciarstwa Biegowego. Jeleniogórscy policjanci wraz z policjantami z ościennym jednostek oraz z policjantami z Czech czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu oraz kierujących. Podczas imprezy nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych ani kryminalnych. Tegoroczny Bieg Piastów minął spokojnie i bezpiecznie.
-
Uwaga na oszustwa związane ze zmianą systemu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej
W Polsce podobnie jak w innych krajach członkowskich UE nastąpi zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, poprzez zamianę dotychczasowego standardu DVB-T/MPEG-4 na bardziej efektywny DVB-T2/HEVC, w związku z czym tylko odbiorniki cyfrowe (telewizory i dekodery) zgodne z powyższym standardem będą zdolne do odbioru programów telewizji naziemnej. W związku z tym mogą pojawić się m.in. nadużycia ze strony sprzedawców, a także oszustów oferujących do sprzedaży odbiorniki niezgodne z nowym standardem czy też wyłudzającymi wrażliwe dane osobowe.
-
Bądźmy bezpieczni i uważajmy na fałszywe informacje...
W ostatnim czasie obserwujemy w przestrzeni publicznej coraz więcej fałszywych informacji określanych mianem FAKE NEWS. Dotyczą one między innymi uchodźców, którzy mają rzekomo plądrować mieszkania oraz napadać na kobiety i dzieci. Takie wiadomości pojawiają się na różnych portalach oraz w mediach społecznościowych. Kategorycznie stwierdzamy, że jest to NIEPRAWDA. Nie wierzmy im, bo one są wykorzystywane w obecnej sytuacji do siania strachu i wywołania niepokoju społecznego. Pamiętajmy, że dezinformacja to współczesna broń, która wykorzystywana jest do walki z przeciwnikiem. Apelujemy także o daleko idącą ostrożność w kontaktach z osobami oferującymi świadczenie usług transportowych, bo zdarzają się w kraju sytuacje, kiedy oszuści próbują wyłudzić pieniądze od osób będących w potrzebie.
-
Uświadamiajmy naszych seniorów o niebezpieczeństwie jakie na nich czyha po drugiej stronie słuchawki czy monitora
Podszywanie się za pracowników banku, policjantów, urzędników czy rodzinę to wciąż metody wykorzystywane przez oszustów. Pomimo tego, że świadomość mieszkańców Dolnego Śląska zdecydowanie poprawiła się, nadal zdarzają się przypadki, kiedy przestępcom udaje się przysłowiowo wywieść ofiary w pole. Ostatnie kilka dni pokazało, że oszuści działali we Wrocławiu czy Głogowie, a ofiarami padły osoby starsze. Nie ulegajmy wizjom szybkiego i dużego zysku, bądźmy ostrożni, weryfikujmy z kim rozmawiamy, pamiętajmy, że policjanci nigdy nie poproszą nas o przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy.