Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Dwa groźne wypadki –policja apeluje o ostrożność!
Wczoraj w regionie jeleniogórskim doszło do 2 poważnych wypadków drogowych, w tym 1 z udziałem motocyklistów. Jeleniogórscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Stosujmy się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.
-
Jeleniogórzanka oszukana na jednym z portali internetowych.
Kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat grozić może mieszkańcowi Białegostoku, który podejrzany jest o oszustwo. Mężczyzna pod fałszywym nazwiskiem na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży konsolę do gier. Pokrzywdzona wpłaciła na jego konto pieniądze za zamówiony towar, jednak nigdy nie został on dostarczony.
-
Włamywacz-recydywista i jego kolega w rękach jeleniogórskich policjantów.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego, którzy podejrzani są o kradzieże z włamaniem, których dopuścili się w marcu br. w Jeleniej Górze. Jeden z zatrzymanych popełnił to przestępstwo w warunkach, tzw. ”recydywy”. Straty pokrzywdzonych wynoszą około 3000 zł. Teraz mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Groził sąsiadowi- ma dozór i zakaz kontaktowania się z nim.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o groźby karalne. Mężczyzna groził swojemu sąsiadowi pozbawieniem życia, a także tym, że go okradnie. Pokrzywdzony w obawie o swoje życie i zdrowie o przestępstwie powiadomił Policję. Teraz mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny oraz ma on zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.
-
Idziesz do lasu-zabierz telefon.
Jeleniogórscy policjanci apelują i przypominają mieszkańcom regionu jeleniogórskiego o zabieraniu ze sobą telefonu komórkowego, gdy wybierają się do lasu na grzyby czy spacer. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie, nie zawsze znają las, do którego się wybierają. Policjanci apelują o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.
-
„Mistrzowie na drodze” - akcja promująca bezpieczną jazdę młodych kierowców
Program „Mistrzowie na drodze”, objęty patronatem m.in. Komendanta Głównego Policji, zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, który trwa do 20.09.2021r. Akcja ta ma promować przede wszystkim bezpieczną jazdę młodych kierowców. Dlatego też Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowało szereg szkoleń dla niedoświadczonych na drodze, by utrwalić u nich pożądane dla bezpieczeństwa nawyki.
-
Ostrożnie na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Uwaga na pieszych!
Jeleniogórscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Stosujmy się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, w szczególności zachowujmy szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych. Przypominamy, że bezpieczeństwo pieszych na drodze znacząco poprawia noszenie elementów odblaskowych!
-
Groził sąsiadowi. Teraz odpowie za to przed sądem.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o groźby karalne. Mężczyzna groził swojemu sąsiadowi pozbawieniem życia, a także tym, że go okradnie. Pokrzywdzony w obawie o swoje życie i zdrowie o przestępstwie powiadomił Policję. Teraz mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Złamał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.
Kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat grozić może mężczyźnie, który został zatrzymany za złamanie zakazu sądowego odnośnie nakazu opuszczenia lokalu oraz zbliżania się i kontaktowania z żoną. Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji w mieszkaniu pokrzywdzonej. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.
-
Wstąp w szeregi jeleniogórskich policjantów. Kolejny nabór już 15 września.
Policja jeleniogórska informuje, że kolejny nabór do Policji już 15 września. Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby mogą zgłaszać się do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 43 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 15.00. W związku z reżimem sanitarnym osoby te muszą posiadać maseczkę, długopis i rękawiczki jednorazowe.