Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Bądź czujny, nie daj się oszukać w Sieci!
Postęp cywilizacyjny zmusza nas do zwiększenia aktywności w świecie wirtualnym, chociażby poprzez wygodne zakupy internetowe, poszukiwanie i wymianę niezbędnych informacji, korzystanie z ułatwień, jakie daje nam instalacja różnych aplikacji czy też dostęp do naszych oszczędności i wykonywanie płatności poprzez bankowość elektroniczną. Niestety w świecie wirtualnym podobnie jak i w świecie realnym narażeni jesteśmy na różne niebezpieczeństwa, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Możemy stracić wszystkie oszczędności, które posiadamy na koncie. Sprawcy mogą również zaciągnąć kredyty na nasze dane.
-
Wspólne działania jeleniogórskich policjantów oraz strażników leśnych.
Funkcjonariuszki z Komisariatu Policji w Kowarach Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze strażnikami z KPN, Strażą Leśną Nadleśnictwa Kowary i Kamienna Góra 4 sierpnia br. w obszarze Przełęczy Okraj prowadzili działania przeciwko osobom jeżdżącym, crossami i quadami po terenach objętych ochroną.
-
Mimo łagodniejszych obostrzeń, nadal dbajmy o własne zdrowie
Dolnośląscy funkcjonariusze nadal kontrolują respektowanie nakazów i zakazów przez mieszkańców. Mimo, że są złagodzone, obostrzenia wciąż trwają! Nadal są miejsca, gdzie noszenie maseczek zakrywających nos i usta obowiązuje. Nie trzeba z nich korzystać w otwartej przestrzeni przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych. Trzeba jednak o nich pamiętać, wchodząc do pomieszczeń i środków komunikacji zbiorowej. Służby sanitarne i policjanci niezmiennie kontrolują czy obowiązujące przepisy są przestrzegane, a działalność podmiotów gospodarczych odbywa się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.
-
Bezpieczne osiedle dla najmłodszych z jeleniogórskimi mundurowymi.
Jeleniogórscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” 4 sierpnia br. wzięli udział w festynie dla dzieci z jeleniogórskich przedszkoli oraz półkolonii letnich. Mundurowi promowali bezpieczeństwo nad woda w górach, ale przede wszystkim na rowerze
-
Grzybiarze – apel o rozwagę
Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek na łonie natury. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że nie wszyscy amatorzy grzybów znają jednak lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.
-
Nie chciał oddać skradzionego towaru.
Policjanci zatrzymali obywatela Gruzji, który w jednym ze sklepów ukradł napoje alkoholowe a następnie nie chciał ich oddać. W celu utrzymania łupu użył przemocy w stosunku do pracownika ochrony. Teraz odpowie on za kradzież rozbójniczą, za co grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Nie wyprzedzaj przed przejściem dla pieszych!
Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi.
-
Uwaga na zwierzęta na drodze!
Okres letni to doskonała okazja na spotkanie dzikiej zwierzyny takiej jak: sarna, dzik czy łoś. Szczególną ostrożność należy zachować również jadąc drogami prowadzącymi przez obszary wiejskie. Wtedy na drogach nieoczekiwanie mogą pojawić się zwierzęta hodowlane. Zwierzęta na drodze można spotkać o każdej porze dnia i nocy. Nie odstrasza ich nawet hałas samochodów i widok świateł co może prowadzić kolizji.
-
Policjanci poszukują sprawcy podpalenia mobilnego punktu szczepień i budynku zamojskiego sanepidu
Policjanci poszukują sprawcy podpalenia mobilnego punktu szczepień oraz budynku zamojskiego sanepidu. Do tych przestępstw doszło minionej nocy w Zamościu. Sprawca został nagrany przez kamery miejskiego monitoringu. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na publikowanym nagraniu lub posiadają istotne informacje na temat tego przestępstwa, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 815-19-00 lub telefon alarmowy 112.
-
Co jako rodzina, możemy zrobić aby uchronić seniorów przed oszustami
"Halo, dzień dobry, tu policja, prowadzimy akcję przeciwko szajce, która okrada konta bankowe, Pani pieniądze są zagrożone, musi Pani natychmiast przekazać je w bezpieczne miejsce ..." - to tylko jedno z możliwych powitań, jakie mogą usłyszeć w słuchawce telefonu osoby starsze. Od tego jak daleka będzie ich świadomość na temat niebezpieczeństwa, z jakim wiąże się kontynuacja takiej rozmowy, będzie zależało to, czy stracą oszczędności swojego życia, a niejednokrotnie także to, czy zaciągną na siebie zobowiązania finansowe, z którymi borykać się będą przez następne lata swojego życia.