Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantek.
7 lipca 2021 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość ślubowania 2 nowych policjantek przyjętych do służby. Szeregi jeleniogórskiej Policji zasilili kolejni funkcjonariusze. Akty ślubowania nowo przyjętym wręczył Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – inspektor Leszek Zagórski.
-
Kierowco nie ryzykuj! Jedź bezpiecznie.
Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowanie zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.
-
Seryjny złodziej sklepowy zatrzymany.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego kolejne kradzieże sklepowe. Ma on na koncie kradzieże perfum oraz kosmetyków w jeleniogórskich drogeriach, z których uczynił sobie stałe źródło dochodu i dopuścił się ich w warunkach, tzw. ”recydywy”. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Pasy bezpieczeństwa i foteliki - przepis na bezpieczną odróż
Ignorując przepisy ruchu drogowego możemy nie tylko narazić się na mandat karny, ale przede wszystkim na poważne skutki wypadku drogowego. Jako podróżujący samochodem mamy obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa. Stosując się do przepisów wspólnie dbamy o bezpieczeństwo na drogach.
-
Amatorzy prasy zatrzymani przez policjantów.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Jeleniej Góry podejrzewanych o kradzież z włamaniem. Mężczyźni włamali się do skrzyni z prasą przy jednym z jeleniogórskich kiosków ruchu. Zostali zatrzymani z narzędziami służącymi do włamania oraz skradzioną prasą. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Złodzieje rowerów w rękach policjantów.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże. Ich łupem padł rower o wartości 3200 zł. Policjanci odzyskali dwa inne jednoślady. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą
Jeleniogórscy policjanci zapraszają do udziału w programie prewencyjnym ,,Stop – rower oznakowany’’, polegającym m.in. na oznakowaniu rowerów. Głównym celem programu jest ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów na terenie miasta i powiatu karkonoskiego oraz umożliwienie szybkiej i jednoznacznej identyfikacji roweru w przypadku jego utracenia. Policyjne statystyki pokazują , że rowery kradzione są najczęściej z piwnic, komórek, balkonów, bagażników dachowych czy sprzed sklepów. Apelujemy, zabezpiecz właściwie swój rower, nie daj sobie go ukraść.
-
Kolejne 1000 porcji narkotyków nie trafi na rynek.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego znacznych ilości środków odurzających. W trakcie czynności zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z których można zyskać 1000 porcji handlowych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają źródło zabezpieczonych narkotyków oraz ustalają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją. Teraz 36-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo dzieci na obozach harcerskich w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie.
Jeleniogórscy policjanci wraz z rozpoczęciem wakacji skontrolowali obozy harcerskie w Szklarskiej Porębie i w Karpaczu pod kątem bezpiecznego wypoczynku. 29 czerwca br. w Szklarskiej Porębie taka kontrola odbyła się dodatkowo po północy z uwagi na szalejącą burzę. Funkcjonariusze utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich, aby zapewnić dzieciom spokojne i bezpieczne wakacje.
-
Jeleniogórscy policjanci eliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących i tych, którzy lekceważą sądowe zakazy.
Jeleniogórscy policjanci w miniony weekend zatrzymali w regionie jeleniogórskim 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo zatrzymali 6 kierowców, którzy naruszyli sądowe zakazy, w tym 2 dodatkowo kierowało wbrew decyzji o cofnięciu im uprawnień oraz 1 w stanie nietrzeźwości. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.