Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Działania jeleniogórskich policjantów w związku z pandemią.
Jeleniogórscy policjanci w obliczu obowiązujących obostrzeń na terenie całego kraju w dalszym ciągu sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa epidemicznego w miejscach publicznych oraz nadal weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Nie lekceważmy problemu, zadbajmy o siebie i innych, nie przeszkadzajmy służbom, szanujmy pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc.
-
Minister Mariusz Kamiński: będziemy działać stanowczo wobec osób, które wyłamują się ze społecznej solidarności
– Działania służb państwowych wobec osób, które wyłamują się z solidarności społecznej, którym brakuje wyobraźni i odpowiedzialności za innych, będą bardzo stanowcze – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas piątkowej (26 marca br.) konferencji prasowej. O działaniach służb, w związku z zaostrzeniem obostrzeń epidemicznych od 27 marca do 9 kwietnia, poinformował również Krzysztof Saczka główny inspektor sanitarny oraz gen. insp. Jarosław Szymczyk komendant główny Policji.
-
Marzysz o służbie w mundurze- wstąp w szeregi jeleniogórskich policjantów. Dlaczego warto zostać policjantem?
Policja jeleniogórska informuje, że osoby zainteresowane wstąpieniem do służby mogą zgłaszać się do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 43 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 15.00. W związku z reżimem sanitarnym osoby te muszą posiadać maseczkę, długopis i rękawiczki jednorazowe.
-
Korytarz życia i jazda na suwak.
Obowiązek tworzenia korytarza życia dotyczy kierowców poruszających się drogami o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. W sytuacji wymagającej utworzenia korytarza życia kierujący pojazdami powinni umożliwić swobodny przejazd pojazdom służb ratowniczych poprzez odpowiednie usytuowanie.
-
Jeleniogórscy policjanci w obliczu wprowadzonych rozszerzonych obostrzeń prowadzą działania związane z ograniczaniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.
Jeleniogórscy policjanci w związku z wprowadzonymi rozszerzonymi zasadami bezpieczeństwa epidemicznego sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz nadal weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy osoby ignorują restrykcje i ograniczenia związane z epidemią korona wirusa. Tylko wczoraj funkcjonariusze ujawnili 78 osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa.
-
Wykorzystał nieuwagę właściciela i odjechał jego autem. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd odzyskany.
Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o kradzież. Jego łupem padł samochód marki Audi wraz z dowodem rejestracyjnym. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na kilka tysięcy złotych. Auto wraz ze skradzionym mieniem zostało odzyskane. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.
-
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kierującą na zakazie i z narkotykami.
Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może jeleniogórzance podejrzanej o posiadanie narkotyków i kierowanie pojazdem wbrew zakazowi. Kobieta wpadła podczas kontroli drogowej. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz kierująca za popełnione czyny odpowie przed sądem.
-
Miał mieć wypłacone zyski z inwestycji w bitcoin, a stracił ponad 80 tysięcy złotych.
Policja jeleniogórska ostrzega przed próbami oszustw związanych z inwestowaniem na rynkach kryptowalut za pośrednictwem fałszywych firm i serwisów internetowych. Mieszkaniec powiatu karkonoskiego stracił w ten sposób ponad 80 tysięcy złotych. Padł ofiarą oszustwa firmy pośredniczącej w inwestycji przy zakupie Bitcoin.
-
Ruszyły szczepienia policjantów w Jeleniej Górze.
25 marca br. odbyła się inauguracja procesu szczepień jeleniogórskich policjantów przeciw Covid-19. Dziesięciu funkcjonariuszy garnizonu policji jeleniogórskiej z Komendantem Miejski Policji w Jeleniej Górze – insp. Leszkiem Zagórskim na czele przyjęło pierwsze dawki szczepionek.
-
Rozpoczęły się szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych
W szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym odbyła się dziś (24 marca br.) inauguracja procesu szczepień służb mundurowych. Funkcjonariusze reprezentujący Policję, Państwową Straż Pożarną, Służbę Ochrony Państwa, Straż Graniczną oraz Służbę Więzienną przyjęli pierwsze dawki szczepionek. Wśród nich byli również komendanci poszczególnych służb podległych MSWiA oraz zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej.