Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
74-latka straciła 50 tysięcy złotych. Masz w rodzinie osobę starszą. Zaopiekuj się nią i opowiedz o działaniach oszustów, by nie straciła oszczędności swojego życia
Jeleniogórscy policjanci prowadząc działania informacyjne po raz kolejny ostrzegają przed oszustami, którzy ponownie wyłudzili gotówkę od starszej osoby. Przestępcy zaatakowali na peryferiom miasta, tym razem dzwoniąc na telefon komórkowy. Kobieta dała się wmanewrować w „grę” prowadzoną przez sprawców i ostatecznie straciła 50 tysięcy złotych.
-
Karta rowerowa pod okiem jeleniogórskiej drogówki
8 czerwca br. jeleniogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Piechowicach, celem przeprowadzenia egzaminu praktycznego na kartę rowerową. W spotkaniu uczestniczyło 80 uczniów z klas od czwartych do siódmych. Uczniowie wykazali się dużymi praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze, a także odpowiednią wiedzą na temat znaków i przepisów drogowych. Mundurowi rozmawiała również z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji.
-
Kradł w sklepie i posiadał narkotyki –został zatrzymany
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież sklepową i posiadanie środków odurzających. Przestępstwa dopuścił się 9 czerwca br. w jednym z jeleniogórskich sklepów. Wartość skradzionego mienia oszacowano na około 6 tysięcy złotych. Teraz odpowie za to przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Nie zostawiaj dziecka ani zwierząt samych w nagrzanym aucie
Jeleniogórska policja radzi podczas wysokich temperatur pamiętaj, żeby nawet na chwilę nie zostawiać dziecka lub zwierząt samych w samochodzie. Wystarczy kilka minut, aby pojazd nagrzał się jak szklarnia i zamienił w śmiertelną pułapkę. To samo dotyczy nie tylko osób ale i zwierząt. Zostawiając pupila w zamkniętym samochodzie, narażamy go na przegrzanie, odwodnienie, utratę przytomności a nawet śmierć.
-
Mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, dodatkowo odpowie za uprawę ziela konopi
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę w swoim mieszkaniu ziela konopi. 26-latek twierdził, że uprawia ziele na własne potrzeby. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Seniorze skorzystaj z linku a dowiesz się jak nie dać się oszukać i zgłosić nurtujący nas problem bez wychodzenia z domu
W miniony poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie online z seniorami, które było transmitowane na żywo na kanale You Tube. Jeśli nie miałeś możliwości być w tym czasie z nami, to nic straconego. Korzystając z podanego linku można odtworzyć nagranie.
-
Polsko-czeskie szkolenie w ramach współpracy transgranicznej
2-3 czerwca 2022 roku na terenie Czech w miejscowości Frydland w ramach funkcjonującej od kilku lat współpracy transgranicznej odbyły się szkolenia i pokazy psów służbowych.
-
Wykorzystał okazję i okradł mieszkankę Jeleniej Góry
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Mężczyzna ten wykorzystał okazję i z otwartego mieszkania ukradł pieniądze i biżuterię. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 35 tysięcy złotych. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zachęcamy do korzystania z narzędzi ułatwiających kontakt z policjantami
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z policjantami. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Zachęcamy do korzystanie z niej i przypominamy o możliwości łatwego kontaktu ze swoim dzielnicowym, bądź wyszukania najbliżej jednostki Policji za pomocą aplikacji Moja Komenda.
-
Karta rowerowa pod okiem jeleniogórskiej policjantki
3 czerwca br. jeleniogórska policjantka wspólnie ze Strażnikiem Miejskim spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze, celem przeprowadzenia egzaminu praktycznego na kartę rowerową. W spotkaniu uczestniczyło 29 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych. Uczniowie wykazali się dużymi praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze, a także odpowiednią wiedzą na temat znaków i przepisów drogowych. Mundurowi rozmawiała również z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji.