Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, dodatkowo odpowie za uprawę ziela konopi
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę w swoim mieszkaniu ziela konopi. 26-latek twierdził, że uprawia ziele na własne potrzeby. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Seniorze skorzystaj z linku a dowiesz się jak nie dać się oszukać i zgłosić nurtujący nas problem bez wychodzenia z domu
W miniony poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie online z seniorami, które było transmitowane na żywo na kanale You Tube. Jeśli nie miałeś możliwości być w tym czasie z nami, to nic straconego. Korzystając z podanego linku można odtworzyć nagranie.
-
Polsko-czeskie szkolenie w ramach współpracy transgranicznej
2-3 czerwca 2022 roku na terenie Czech w miejscowości Frydland w ramach funkcjonującej od kilku lat współpracy transgranicznej odbyły się szkolenia i pokazy psów służbowych.
-
Wykorzystał okazję i okradł mieszkankę Jeleniej Góry
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Mężczyzna ten wykorzystał okazję i z otwartego mieszkania ukradł pieniądze i biżuterię. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 35 tysięcy złotych. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zachęcamy do korzystania z narzędzi ułatwiających kontakt z policjantami
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z policjantami. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Zachęcamy do korzystanie z niej i przypominamy o możliwości łatwego kontaktu ze swoim dzielnicowym, bądź wyszukania najbliżej jednostki Policji za pomocą aplikacji Moja Komenda.
-
Karta rowerowa pod okiem jeleniogórskiej policjantki
3 czerwca br. jeleniogórska policjantka wspólnie ze Strażnikiem Miejskim spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze, celem przeprowadzenia egzaminu praktycznego na kartę rowerową. W spotkaniu uczestniczyło 29 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych. Uczniowie wykazali się dużymi praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze, a także odpowiednią wiedzą na temat znaków i przepisów drogowych. Mundurowi rozmawiała również z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji.
-
Wyruszasz niebawem w wakacyjną podróż autokarem? Pierwszy postój zrób w punkcie kontroli autobusów
Wielkimi krokami zbliża się okres wakacji. Jeśli wybierasz się na letni wypoczynek lub w wakacyjną podróż jadą Twoi najbliżsi, a masz obawy o stan techniczny autokaru lub stan trzeźwości kierowcy, podróż rozpocznij od wizyty w punkcie kontroli autobusów. Taka możliwość istnieje na obszarze całego Dolnego Śląska. Na terenie poszczególnych powiatów policjanci będą przeprowadzać kontrole w stałych wyznaczonych miejscach i godzinach bądź po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z właściwą jednostką Policji.
-
Podziękowania dla jeleniogórskich policjantów od wdzięcznych rodziców
Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze insp. Leszka Zagórskiego wpłynęło podziękowanie dla asp.szt. Macieja Hrynkiewicza, asp. Waldemara Laszeckiego- dyżurni Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, oraz asp.szt. Marcina Matejuka i sierż. Anny Plich– policjanci Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze od wdzięcznych rodziców za pomoc w bezpiecznym i niezwłocznym dotarciu do szpitala.
-
9 razy posłużyli się skradzioną kartą płatniczą
Policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy posłużyli się 9 razy znalezioną kartą płatniczą. Mężczyzna i kobieta korzystali z karty, którą znaleźli wraz z portfelem. Teraz sprawcy za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”-podsumowanie akcji jeleniogórskich policjantów
7 czerwca 2022 roku policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili działania prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, Ich efektem było ujawnienie 96 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych i 18 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Działania te mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też aktywność policjantów koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego wobec tych uczestników.