Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Policjanci sprawdzają, jak nakazy i obostrzenia podczas pandemii są respektowane przez mieszkańców regionu jeleniogórskiego. Zachęcamy do zainstalowania aplikacji Kwarantanna Domowa
Jeleniogórscy policjanci - w obliczu obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa - każdego dnia sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z zachowaniem osób w miejscach publicznych oraz weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. W ramach działań prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust. Osoby, które ignorują restrykcje i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, muszą liczyć się ze stanowczym działaniem policjantów w obszarze egzekwowania obwiązujących przepisów. Przypominamy, że wszystkie służby możemy wspomóc chociażby zakładając aplikację w swoim telefonie komórkowym – kwarantanna domowa.
-
Kierujący z narkotykami i najprawdopodobniej pod ich wpływem wpadł podczas kontroli drogowej
Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać kilka porcji handlowych. Zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej. Mężczyzna podejrzewany jest również o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, co potwierdziło badanie testerem. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Dwóch wandali w rękach policjantów
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze 13 grudnia br. Jeleniogórzanie wybili szybę oraz wyrwali klamkę w drzwiach wejściowych do jednego z budynków. Straty pokrzywdzonych oszacowano na 4000 zł. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Za kradzieże sklepowe odpowie przed sądem
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o co najmniej 7 kradzieży sklepowych. Ma on na koncie kradzieże perfum i kosmetyków na szkodę jeleniogórskich drogerii. Wartość skradzionego mienia oszacowano łącznie na ponad 5 tysięcy złotych. Przestępstw tych dopuścił się w ciągu bieżącego roku. Teraz odpowie za to przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Szczęśliwy finał poszukiwań15-letniego Janka
Jeleniogórscy policjanci wspólnie z innymi podmiotami działającymi w koalicji na rzecz bezpieczeństwa szukali 15-letniego Janka, który wczoraj zaginął w Starej Kamienicy. Chłopiec ostatni raz widziany był pod szkołą. Poszukiwania nieletniego zakończyły się sukcesem. Po kilku godzinach chłopca całego i zdrowego odnaleźli policjanci jeleniogórskiej drogówki.
-
Jeleniogórscy policjanci zapraszają na kolejne spotkanie z seniorami w serwisie YOUTUBE już 3 stycznia 2022 roku. Skorzystaj z linku w komunikacie.
Jeleniogórscy policjanci zapraszają seniorów do kolejnego spotkania w sieci na żywo, które odbędzie się już 3 stycznia 2022 roku w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod linkiem: https://youtu.be/8ARnCSmaqhY
-
Święta Bożego Narodzenia – policjanci apelują o ostrożność!
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia jest to czas szczególny dla każdego Polaka. Związane jest to również ze wzmożonymi zakupami w sklepach, gdzie kupujemy różne rzeczy niezbędne do przygotowania Świąt, w tym także prezenty dla naszych najbliższych.
-
Zatrzymani za serię włamań do różnych obiektów w regionie jeleniogórskim i w powiecie złotoryjskim
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z serią kradzieży z włamaniem w Jeleniej Górze, powiecie karkonoskim i w powiecie złotoryjskim. Wstępnie policjanci ustalili, że mają oni na koncie co najmniej 10 takich czynów, których dopuścili się od 25 października do 8 grudnia br. Ich łupem padło mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Włamał się i okradł automat wrzutowy. Odpowie za to przed sądem
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się i okradł automat wrzutowy na szkodę jednej z jeleniogórskich firm. Jego łupem padło ponad 4000 zł. Okazało się, że przestępstwa tego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Jeleniogórscy policjanci apelują do kierowców o parkowanie pojazdów w sposób prawidłowy, tylko w miejscach do tego wyznaczonych
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wzrasta ruchu na drogach miasta i powiatu karkonoskiego. Jeleniogórscy policjanci apelują do kierowców o parkowane pojazdów w sposób prawidłowy, w miejscach do tego wyznaczonych. W żadnym wypadku nie należy pozostawiać samochodów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, utrudniający przejazd służbom ratunkowym, jak i innym pojazdom. Do właścicieli i zarządców miejsc parkingowych apelujemy o ich właściwe utrzymanie i odśnieżanie. Przypominany również, aby nie pozostawiać w autach w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, gdyż mogą być one przyczyną włamania.