Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Trzeźwy poranek na jeleniogórskich drogach - podsumowanie
13 grudnia 2021 roku w godzinach porannych policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu działania prewencyjne pod kryp. „Trzeźwy Poranek”.
-
Kryzys migracyjny tematem spotkania przedstawicieli Policji, Straży Granicznej i Europolu
Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej stanowił oś spotkania, które w dniu 9 grudnia 2021 roku zgromadziło w jednym miejscu przedstawicieli Policji, Straży Granicznej i Europolu. Polską Policję reprezentował Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Paweł Dobrodziej
-
Czad – cichy zabójca!
Trwa sezon grzewczy, a wraz z nim zawsze wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć tlenkiem węgla (czadem). Do zdarzeń tego typu w blisko 100 procentach, dochodzi z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Przyczyną tragedii może być też niewiedza, zaniedbania, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin.
-
Ruszyły policyjne patrole narciarskie w regionie jeleniogórskim
W minioną sobotę na stacji narciarskiej Winterpol w Karpaczu pojawił się policyjny patrol narciarski, który jednocześnie rozpoczął działania prewencyjne w ramach akcji „Bezpieczne stoki” w kotlinie jeleniogórskiej. Policjanci przygotowali dla najmłodszych pogadanki na temat bezpieczeństwa na stokach, jak również rozdawali odblaski. Policyjne patrole narciarskie czuwają nad bezpieczeństwem wielbicieli zimowego szaleństwa na stokach już od kilku lat.
-
Pracownik jednej z firm kurierskich kradł przesyłki. Ma na sumieniu jeszcze inne czyny
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże przesyłek na szkodę firmy kurierskiej, w której pracował. Ponadto ma na koncie kradzież telefonu komórkowego, a także odpowie on za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której można uzyskać ponad 600 porcji handlowych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Okazja czyni złodzieja, a ten zatrzymany przez policjantów
W myśl zasady „okazja czyni złodzieja” działał mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, który został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów. Nie unikanie on odpowiedzialności. Jest podejrzany o kradzież z otwartego samochodu między innymi damskiej torebki wraz z dokumentami i kartą płatniczą, którą następnie posłużył się 6 razy. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na 2700 zł. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Dwa razy włamał się i okradł ten sam bar- został zatrzymany
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna dwukrotnie włamał się i okradł ten sam bar. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że jego łupem padło również 1000 zł na szkodę jednego z obiektów noclegowych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie ona przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Spotkanie Komendanta Głównego Policji z przedstawicielami NSZZ "Solidarność"
9 grudnia 2021 r. odbyło się spotkanie Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka z Jerzym Wielgusem, Przewodniczącym Rady Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ "Solidarność". W spotkaniu uczestniczyli również Mirosław Soboń, Przewodniczący OM NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, dr Krzysztof Potaczek, Przewodniczący OM NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Woj. Opolskiego, Krzysztof Sadowski, Przewodniczący KM NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy Policji Woj. Kujawsko-Pomorskiego, Jacek Łukasik, Przewodniczący KM NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Woj. Małopolskiego oraz dr Tomasz Szankin, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji do kontaktów ze związkami zawodowymi.
-
O hejcie, cyberprzemocy i innych zagrożeniach rozmawiała jeleniogórska policjantka z uczniami
Jeleniogórska policjantka w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo …przez cały rok szkolny” oraz w oparciu o założenia programu „Cyberprzemoc”. W dniu 7 grudnia 2021r. policjantka uczestniczyła w 2 spotkaniach z uczniami klas pierwszych z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze przy ul. Grunwaldzkiej. Policjantka rozmawiała z młodzieżą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
-
Konkurs dla dzieci i młodzieży - „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu organizuje konkurs dla dzieci i młodzieży naszego województwa w ramach projektu pn. "Pogranicze bezpieczne dla seniorów", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska - Saksonia 2014-2020. Zapraszamy do wzięcia udziału