Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Informacja dla dziennikarzy dotycząca bezpieczeństwa
W związku ze zbliżającymi się obchodami Święta Niepodległości i koniecznością zabezpieczenia przez policjantów wielu towarzyszących mu wydarzeń, mając na względzie bezpieczeństwo dziennikarzy i fotoreporterów podczas relacjonowania ich przebiegu, prezentujemy krótki poradnik bezpieczeństwa.
-
List Prezesa Rady Ministrów i Szefa Służby Cywilnej z okazji Dnia Służby Cywilnej
Tradycyjnie przy okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzimy Dzień Służby Cywilnej. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i szef służby cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański wystosowali listy do członków korpusu służby cywilnej.
-
Życzenia z okazji Święta Służby Cywilnej
Z okazji Święta Służby Cywilnej Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski składa serdeczne życzenia wszystkim pracownikom Policji garnizonu dolnośląskiego.
-
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o powołaniu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości
We wtorek (9 listopada br.) rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw w związku z powołaniem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC). Rozwiązania zostały przygotowane przez MSWiA we współpracy z Komendą Główną Policji.
-
Złodziej pojazdu w rękach jeleniogórskich policjantów. Auto odzyskane
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież pojazdu. Właściciel poniesione straty oszacował na 10 tysięcy złotych. Skradziony pojazd policjanci odnaleźli w jednym z garaży w Jeleniej Górze. Pokrzywdzony był bardzo zdziwiony, gdy skradzione auto do niego wróciło. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już objęty dozorem policyjnym.
-
Stosujmy się do zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Dbajmy o zdrowie swoje i innych
Jeleniogórscy policjanci w obliczu obowiązujących obostrzeń sprawdzają, czy obywatele stosują się zasad bezpieczeństwa epidemicznego, do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz nadal weryfikują, czy ci którzy są objęci kwarantanną domową przebywają w miejscach zamieszkania. Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze. Nie lekceważmy tego problemu, zadbajmy o siebie oraz innych. Szanujmy pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc.
-
Ostrożnie na drodze – Kierowcy „noga z gazu”
Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Wczoraj na naszych drogach doszło do dwóch groźnych kolizji. Przypominamy, że bezpieczeństwo pieszych na drodze znacząco poprawia noszenie elementów odblaskowych!
-
O hejcie, cyberprzemocy i innych zagrożeniach rozmawiała policjantka z uczniami
Jeleniogórska policjantka w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo …przez cały rok szkolny” oraz w oparciu o założenia programu „Cyberprzemoc” pod koniec ubiegłego tygodnia uczestniczyła w 3 spotkaniach z uczniami klas pierwszych z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy szkolnej w Jeleniej Górze przy ul. Leśnej. Policjantka rozmawiała z młodzieżą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
-
Nie bądźmy obojętni na osoby potrzebując pomocy podczas chłodniejszych dni
Jesień i zbliżająca się zima to okres szybciej zapadającego zmroku i niższych temperatur. Jest to czas szczególnie niebezpieczny dla osób, które z różnych względów, nie posiadają stałego miejsca zamieszkania. Widząc osobę, która może potrzebować pomocy, a jej zdrowie i życie może być zagrożone, zareagujmy nie przechodźmy obok takich sytuacji obojętnie. Wykręćmy numer 112, ta krótka czynność może uratować czyjeś życie.
-
Włamał się i okradł dwie piwnice. Teraz odpowie za to przed sądem
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna na początku listopada br. dopuścił się w Jeleniej Górze dwóch włamań do piwnic. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości około 1400 zł. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.