Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Nie zatrzymał się do kontroli, bo nie miał uprawnień do kierowania i najprawdopodobniej kierował pod wpływem narkotyków. Ma również na koncie kradzieże
Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może 25-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem bez uprawnień i kradzieże. Niewykluczone, że kierował pod wpływem środków odurzających. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.
-
Uroczyste ślubowanie młodego policjanta
27 października 2021 roku o godz. 10.30 w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość ślubowania przyjętego do służby policjanta. Szeregi jeleniogórskiej Policji zasilił kolejny funkcjonariusz. Akt ślubowania młodemu funkcjonariuszowi wręczył Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – inspektor Leszek Zagórski.
-
Zatrzymany za pobicie i przestępstwa przeciwko mieniu
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu oraz pobicie. Ma on na koncie kradzieże w jeleniogórskich sklepach, kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego oraz pobicie. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na ponad 13.000 zł. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Uprawiał w mieszkaniu ziele konopi
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę w swoim mieszkaniu ziela konopi. Z zabezpieczonych sadzonek można uzyskać ponad 100 porcji handlowych. Mężczyzna twierdził, że uprawia ziele na własne potrzeby. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”
79 skontrolowanych pojazdów i ujawnienie 60 przypadków przekroczeń prędkości to efekt prowadzonej 26 października 2021 roku policyjnej akcji „Prędkość”. Policja apeluje o ostrożność. Kierowcy „noga z gazu”.
-
Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2021
Najbliższe dni to czas odwiedzania i porządkowania grobów naszych bliskich. Niejednokrotnie w tym celu przemierzamy wiele kilometrów, po to, by 1. i 2. listopada na cmentarzu, w ciszy i zadumie, wspominać bliskich i znajomych, którzy odeszli. W tym roku oba te święta przypadają po weekendzie, co dodatkowo wpłynie na zwiększenie natężenia ruchu pojazdów i może skutkować naszą kilkudniową nieobecnością w domu. Pamiętajmy, aby towarzysząca nam w tych dniach nostalgia i zaduma nie uśpiły naszej czujności. Zachowajmy w tym czasie szczególną ostrożność, by nie spotkały nas przykre niespodzianki. Miejmy również na uwadze zasady bezpieczeństwa związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.
-
Stosuj odblaski! Będziesz widoczny i bardziej bezpieczny
Jesienna aura nie ułatwia poruszania się po dolnośląskich drogach. Pogarszające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok i coraz niższe temperatury potęgują zagrożenia, z jakimi muszą mierzyć się użytkownicy dróg. W sposób szczególny dotyczy to niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są grupą bardzo narażoną na uczestniczenie w wypadkach komunikacyjnych, w wyniku których często odnoszą poważne obrażenia. Dlatego tak ważne jest, aby piesi i rowerzyści mieli świadomość, jak wielki wpływ na ich własne bezpieczeństwo mają oni sami. Wystarczy przecież założyć na siebie elementy odblaskowe, aby być bardziej widocznym i w ten sposób o wiele bardziej bezpiecznym na drodze.
-
I Wojewódzkie Sympozjum Działań Profilaktycznych we Wrocławiu
Odbyło się I Wojewódzkie Sympozjum Działań Profilaktycznych we Wrocławiu, którego celem była głównie profilaktyka względem seniorów, szczególnie narażonych na działania przestępców. W spotkaniu wzięli udział policjanci oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mietkowie.
-
Dbajmy o zdrowie i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa epidemicznego
Kolejne dni służby policjantów w stanie zagrożenia epidemicznego, które jak wszyscy wiemy, nie ustało mimo realizowanych na szeroką skalę szczepień i akcji profilaktycznych. W tym trudnym czasie priorytetem jeleniogórskich funkcjonariuszy, jest realizacja działań o charakterze pomocowym i interwencyjnym, a także niedopuszczanie do popełnienia przestępstw oraz wykroczeń. Mundurowi wyjeżdżają do służby, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Jeleniej Góry oraz powiatu i niemal każdego dnia, podejmują blisko 100 interwencji. Wyeliminowują z ruchu pijanych kierowców, zatrzymują sprawców innych przestępstw, a także sprawdzają, czy przestrzegane są obowiązujące obostrzenia, które wprowadzono w celu walki z rozprzestrzenianiem się COVID19.
-
Jeleniogórscy policjanci apelują do seniorów o zachowanie szczególnej ostrożności
Jeleniogórscy policjanci przestrzegają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przed telefonami od osób , które podszywają się pod krewnych czy policjantów w celu wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Pomimo ostrzeżeń i apeli nadal wielu seniorów traci w ten sposób swoje oszczędności.