Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2021
Najbliższe dni to czas odwiedzania i porządkowania grobów naszych bliskich. Niejednokrotnie w tym celu przemierzamy wiele kilometrów, po to, by 1. i 2. listopada na cmentarzu, w ciszy i zadumie, wspominać bliskich i znajomych, którzy odeszli. W tym roku oba te święta przypadają po weekendzie, co dodatkowo wpłynie na zwiększenie natężenia ruchu pojazdów i może skutkować naszą kilkudniową nieobecnością w domu. Pamiętajmy, aby towarzysząca nam w tych dniach nostalgia i zaduma nie uśpiły naszej czujności. Zachowajmy w tym czasie szczególną ostrożność, by nie spotkały nas przykre niespodzianki. Miejmy również na uwadze zasady bezpieczeństwa związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.
-
Stosuj odblaski! Będziesz widoczny i bardziej bezpieczny
Jesienna aura nie ułatwia poruszania się po dolnośląskich drogach. Pogarszające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok i coraz niższe temperatury potęgują zagrożenia, z jakimi muszą mierzyć się użytkownicy dróg. W sposób szczególny dotyczy to niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są grupą bardzo narażoną na uczestniczenie w wypadkach komunikacyjnych, w wyniku których często odnoszą poważne obrażenia. Dlatego tak ważne jest, aby piesi i rowerzyści mieli świadomość, jak wielki wpływ na ich własne bezpieczeństwo mają oni sami. Wystarczy przecież założyć na siebie elementy odblaskowe, aby być bardziej widocznym i w ten sposób o wiele bardziej bezpiecznym na drodze.
-
I Wojewódzkie Sympozjum Działań Profilaktycznych we Wrocławiu
Odbyło się I Wojewódzkie Sympozjum Działań Profilaktycznych we Wrocławiu, którego celem była głównie profilaktyka względem seniorów, szczególnie narażonych na działania przestępców. W spotkaniu wzięli udział policjanci oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mietkowie.
-
Dbajmy o zdrowie i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa epidemicznego
Kolejne dni służby policjantów w stanie zagrożenia epidemicznego, które jak wszyscy wiemy, nie ustało mimo realizowanych na szeroką skalę szczepień i akcji profilaktycznych. W tym trudnym czasie priorytetem jeleniogórskich funkcjonariuszy, jest realizacja działań o charakterze pomocowym i interwencyjnym, a także niedopuszczanie do popełnienia przestępstw oraz wykroczeń. Mundurowi wyjeżdżają do służby, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Jeleniej Góry oraz powiatu i niemal każdego dnia, podejmują blisko 100 interwencji. Wyeliminowują z ruchu pijanych kierowców, zatrzymują sprawców innych przestępstw, a także sprawdzają, czy przestrzegane są obowiązujące obostrzenia, które wprowadzono w celu walki z rozprzestrzenianiem się COVID19.
-
Jeleniogórscy policjanci apelują do seniorów o zachowanie szczególnej ostrożności
Jeleniogórscy policjanci przestrzegają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przed telefonami od osób , które podszywają się pod krewnych czy policjantów w celu wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Pomimo ostrzeżeń i apeli nadal wielu seniorów traci w ten sposób swoje oszczędności.
-
Wstąp w szeregi jeleniogórskich policjantów. Kolejny nabór już 3 listopada
Policja jeleniogórska informuje, że kolejny nabór do Policji już 3 listopada br. Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby mogą zgłaszać się do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 43 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 15.00. W związku z reżimem sanitarnym osoby te muszą posiadać maseczkę, długopis i rękawiczki jednorazowe.
-
Prędkość pod lupą policjantów jeleniogórskiej drogówki
Dzisiaj policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie prowadzą działania „Prędkość”. Kierowcy „noga z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.
-
Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego
W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, w tym 1 dodatkowo posiadał narkotyki oraz 1 kierującego po użyciu alkoholu i z zakazem kierowania pojazdami. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało od 0,7 do 2 promili. Ponadto policjanci zatrzymali 1 kierującego, który naruszył sądowy zakaz. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.
-
O zagrożeniach, między innymi w sieci rozmawiała policjantka z uczniami
Jeleniogórska policjantka w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo …przez cały rok szkolny” oraz w oparciu o założenia programu „Cyberprzemoc” 20 października br. spotkała się z młodzieżą ze szkoły TEB Edukacja w Jeleniej Górze. Policjantka rozmawiała z uczniami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
-
Podsumowanie akcji „TRUCK i BUS„
24 października 2021 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili na drogach miasta działania pod kryptonimem „Truck i Bus”.