Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Jutro akcja „Prędkość” na drogach regionu jeleniogórskiego. Kierowcy „noga z gazu”
19 października br. policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie przeprowadzą działania „Prędkość”. Kierowcy „noga z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.
-
Odpowie za kradzież elementów stalowych na szkodę jednej z firm
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jego łupem padły elementy stali konstrukcyjnej na szkodę jednej z jeleniogórskich firm. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony podmiot oszacował na 2000 zł. Policjanci wytypowali go i zatrzymali na podstawie monitoringu. Teraz za kradzież odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoczęcie realizacji projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”
18 października już po raz 15. obchodzimy Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Przy tej okazji Biuro Prewencji i Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji rozpoczynają działania w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.
-
Gazeta Policyjna – październik 2021
Październik to jeszcze styk dwóch pór roku - odchodzącego lata i mokrej, zimnej jesieni. Czyli innymi słowy jeden wielki misz-masz. No to i nasz numer wpasowaliśmy w tę koncepcję. Jest i poważnie, i lekko, i historycznie i.... sami zobaczycie. Warto rzucić okiem na materiał z Litwy - Andrzejowi Chylińskiemu naprawdę udał się ten reportaż, a poza tym to świadectwo naszego rozwoju - zaczynamy robić materiały nie tylko z kraju.
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już 5 lat
W dniu 5 października 2016 r. w ostatnich trzech garnizonach Policji zakończył się proces wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje nieprzerwanie od pięciu lat. W tym czasie dzięki zaangażowaniu osób z niej korzystających jak i policjantów dokonano wielu zmian funkcjonalnych, które pozwoliły usprawnić to narzędzie i spowodowały, że stało się ono skutecznym kanałem wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami a Policją. Ta współpraca zaowocowała skutecznymi działaniami na rzecz poprawy poczucia bezpieczeństwa ludzi.
-
Kolejne narkotyki nie trafią na rynek
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Narkotyki te nie trafią już na rynek. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę oraz tabletki ekstazy. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Jeleniogórscy policjanci poszukują właściciela zabezpieczonego roweru.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w trakcie czynności służbowych zabezpieczyli rower, który najprawdopodobniej pochodzi z przestępstwa.
-
Uderzenie w narkobiznes na Dolnym Śląsku – policjanci zabezpieczyli znaczne ilości metamfetaminy i profesjonalną aparaturę służącą do jej wytwarzania
Zlikwidowana linia produkcyjna do wytwarzania metamfetaminy, przechwycone blisko 7300 porcji handlowych tej substancji zabronionej oraz zatrzymanych dwóch mężczyzn mających związek ze sprawą, to efekt działania funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy w jednym z dolnośląskich powiatów przy wsparciu wrocławskich kontrterrorystów przeprowadzili skuteczną realizację wymierzoną w narkobiznes. Mundurowi w trakcie działań prócz narkotyków i profesjonalnej linii produkcyjnej do ich produkcji zabezpieczyli również dwa pojazdy. Zatrzymani mężczyźni zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.
-
Jeleniogórscy policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie ze studentami.
Jeleniogórscy policjanci wzorem lat ubiegłych 13 października br. spotkali się ze studentami I roku Politechniki Wrocławskiej Filia w Jeleniej Górze. W spotkaniu uczestniczyło blisko 50 osób. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o potencjalnych zagrożeniach, oraz o tym, jak postępować, aby ich uniknąć.
-
Wstąp w szeregi jeleniogórskich policjantów. Kolejny nabór już 3 listopada
Policja jeleniogórska informuje, że kolejny nabór do Policji już 3 listopada br. Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby mogą zgłaszać się do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 43 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 15.00. W związku z reżimem sanitarnym osoby te muszą posiadać maseczkę, długopis i rękawiczki jednorazowe.