Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Jeleniogórska policjantka z wizytą w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze.
Jeleniogórska policjantka w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” , „Świeć przykładem” i realizacji programu „Cyberprzemoc” spotkała się z młodzieżą z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze. W dwóch spotkaniach łącznie uczestniczyło 130 uczniów. Głównym tematem rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.
-
Groził nożem szwagrowi. Teraz odpowie za to przed sądem.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o groźby karalne. Mężczyzna groził nożem podczas awantury domowej swojemu szwagrowi. Był on nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Teraz mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Przygotowania do kolejnej edycji konkursu wiedzy o Policji - „Razem Bezpieczniej „
W listopadzie 2021 roku odbędzie się kolejny finał konkursu wiedzy o Policji pn. ,,Razem Bezpieczniej”, w którym bierze udział młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy. Przygotowaniem ich do konkursu zajmuje się policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
-
Jeleniogórscy policjanci dyżurują w ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji.
Jeleniogórscy policjanci pełnić będą dyżury w ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji. Osoby zainteresowane udziałem powinny zgłosić się do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Policjanci –asp. szt. Robert Fac i mł.asp. Beata Sosulska–Baran dyżur pełnić będą 18 października br. w godzinach 10.00 -12.00.
-
Spotkanie ze studentami I roku Uniwersytetu Ekonomicznego.
Jeleniogórscy policjanci wzorem lat ubiegłych 5 października br. spotkali się ze studentami I roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze. W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 osób. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o potencjalnych zagrożeniach, oraz o tym, jak postępować, aby ich uniknąć.
-
Odpowie przed sądem za kradzieże i włamania.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ma na koncie co najmniej 6 przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się w Karpaczu i jego okolicach. Są to kradzieże i kradzieże z włamaniem. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na 19.000 zł. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie nielegalnej gry hazardowej „Trzy karty”.
Jeleniogórscy policjanci na terenie giełdy towarowej zatrzymali mieszkańca powiatu będzińskiego, który wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji oraz bez wymaganego zezwolenia prowadził nielegalną grę hazardową „Trzy karty. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają pokrzywdzonych. Mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem.
-
Seryjny włamywacz – recydywista został zatrzymany. Ma na koncie co najmniej 30 przestępstw.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o co najmniej 30 przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się od lipca do października br. w Jeleniej Górze w warunkach, tzw. ”recydywy”. Jego łupem padło mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę – zadzwoń! Może mieć związek z kradzieżą pojazdu
Jeśli rozpoznajesz mężczyznę ze zdjęć, skontaktuj się z Policją. Może mieć on związek z kradzieżą pojazdu marki Nissan.
-
Kolejny „Senior Online” 6 grudnia br.
Jeleniogórscy policjanci zapraszają seniorów do kolejnego spotkania w sieci na żywo, które odbędzie się 6 grudnia 2021 roku w godzinach 9.00-9.30 w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
