Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Ostrożnie na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Uwaga na pieszych!
Jeleniogórscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Stosujmy się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, w szczególności zachowujmy szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych. Wczoraj w Karpaczu na pasach doszło do potrącenia pieszej.
-
Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”.
59 skontrolowanych pojazdów, 49 przypadków przekroczeń prędkości, 1 kierujący, który stracił prawo jazdy na 3 miesiące to efekt prowadzonej 23 września 2021 roku policyjnej akcji „Prędkość”. Policja apeluje o ostrożność. Kierowcy „noga z gazu”.
-
Jeleniogórska policjantka z wizytą u pierwszaków.
Jeleniogórska policjantka w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” i „Świeć przykładem” spotkała się z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. Głównym tematem rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.
-
Seryjny włamywacz – recydywista został zatrzymany. Ma na koncie co najmniej 20 przestępstw.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o co najmniej 20 przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się od sierpnia do września br. w Jeleniej Górze i w Kowarach w warunkach, tzw. ”recydywy”. Jego łupem padło mienie o wartości kilku tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.
-
Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu zwolnił ze służby kolejnego z policjantów biorących udział w interwencji z dnia 30 lipca 2021 r. we Wrocławiu
Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu z dniem 24 września 2021 r. zwolnił ze służby kolejnego z policjantów biorących udział w interwencji, jaka miała miejsce w dniu 30 lipca 2021 r. we wrocławskim WROPON-ie. Postępowanie dyscyplinarne prowadzone w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na obecnym etapie dotyczy pięciu funkcjonariuszy. Wobec dwóch z nich procedura związana ze zwolnieniem ze służby w trybie określonym w art. 41 ust. 2 pkt 5 ustawy o Policji została zakończona. Jednocześnie procedura związana ze zwolnieniem ze służby w Policji trzeciego z interweniujących funkcjonariuszy pozostaje w toku. Niezależnie od powyższego Prokuratura Okręgowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w przedmiotowej sprawie.
-
Policja ostrzega przed telefonami od oszustów podszywających się pod krewnych czy policjantów w celu wyłudzenia pieniędzy od seniorów.
Jeleniogórscy policjanci przestrzegają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przed telefonami od osób , które podszywają się pod krewnych czy policjantów w celu wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Pomimo ostrzeżeń i apeli nadal wielu seniorów traci w ten sposób swoje oszczędności.
-
Jeleniogórscy policjanci zlikwidowali kolejną plantację. Ponad 1000 porcji handlowych nie trafi na rynek.
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o uprawę ziela konopi oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy konopi w różnej fazie wzrostu, marihuanę, ecstasy oraz metamfetaminę. Łącznie z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać ponad 1000 porcji handlowych. Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem.
-
Jak zachować się w sytuacji zagrożenia- spotkanie z seniorami w Przystani Twórczej w Jeleniej Górze.
Jeleniogórska policjantka w ramach realizacji działań prewencyjnych 22 września br. spotkała się z osobami starszymi w Przystani Twórczej w Jeleniej Górze. Działania te oparte są głównie o realizację programów prewencyjnych „Wzorowy senior”, i „Dzielnicowy bliżej nas”.
-
Dzielnicowa ze Szklarskiej Poręby w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” spotkała się z przedszkolakami.
Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie spotkała się z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Szklarskiej Porębie. Tematem przewodnim spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo.
-
Akcja „Prędkość” na drogach regionu jeleniogórskiego. Kierowcy „noga z gazu”.
23 września br. policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie prowadzą działania „Prędkość”. Kierowcy „noga z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.