Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Jeleniogórscy policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową w Szkole Podstawowej w Kopańcu.
10 czerwca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze –asp. szt. Wojciech Tomaszewski i post. Aneta Bieniek spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kopańcu, celem przeprowadzenia egzaminu praktycznego na kartę rowerową. W spotkaniu uczestniczyło 16 uczniów z klas czwartych. Uczniowie wykazali się dużymi praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze, a także solidną wiedzą na temat znaków i przepisów drogowych. Policjanci rozmawiali również z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji.
-
Syn zatrzymany za groźby i niszczenie mienia na szkodę swojej matki.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o przestępstwa na szkodę swojej matki. Jest on podejrzany o groźby karalne, uszkodzenie mienia oraz uszkodzenie ciała. Mężczyzna powybijał jej szyby w mieszkaniu, groził pozbawieniem życia, a także dopuszczał się rękoczynów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Częstował kolegę marihuaną. Teraz odpowie za to przed sądem.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udzielanie narkotyków. Policjanci ustalili, że zatrzymany nieodpłatnie przez kilka miesięcy udzielał środków odurzających swojemu znajomemu podczas spotkań towarzyskich. Teraz za to przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Mężczyzna zatrzymany za serię kradzieży odpowie za nie przed sądem.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży. Wstępnie mężczyzna ma na koncie 4 takie przestępstwa. Dopuścił się ich w Jeleniej Górze i w Karpaczu w warunkach, tzw. ”recydywy”. Straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 7 tysięcy złotych. Teraz odpowie za to przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Jakie problemy zgłosili mieszkańcy regionu jeleniogórskiego w maju 2021 roku na KMZB?
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od października 2016 roku. Wiele można się z niej dowiedzieć, jakie sygnały zgłaszają policjantom mieszkańcy i które z nich potwierdziły się. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty. Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów. W maju 2021 roku mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 30 zgłoszeń dotyczących naruszeń ładu i porządku publicznego. Najwięcej, bo 15 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości.
-
Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w nagrzanym samochodzie!
Zbliża się letni okres, a także czas upałów. Pamiętaj, że niebezpieczne dla zdrowia jest przebywanie w rozgrzanym samochodzie, a pozostawienie w nim dzieci oraz zwierząt prowadzi do pewnej tragedii. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę.
-
Bezpiecznie motorem.
Sezon motocyklowy w pełni. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Niestety, jak pokazują statystyki z lat poprzednich, niektórych z nich za bardzo poniosła wyobraźnia. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
-
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad żoną i dziećmi.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną i dwójką dzieci. Zatrzymany groził im pozbawieniem życia, rzucał się do bicia, wyzywał i poniżał. Gehenna rodzinny trwała kilka miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze za to przestępstwo zastosował wobec niego dozór policyjny, a także zakazał zbliżania się do pokrzywdzonych, kontaktowania się z nimi, w tym również telefonicznie oraz ma nakaz opuszczenia wspólnego lokalu.
-
Uszkodził samochód, wybił szybę w oknie, bo nie zaprosili go na grilla.
Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o uszkodzenie mienia. Mężczyzna wybił szybę w oknie oraz uszkodził samochód pokrzywdzonemu, gdyż ten nie zaprosił go na grilla. Poniesione straty właściciel oszacował na ponad 6000 zł. Teraz mężczyzna za to przestępstwo odpowie przed sądem.
-
Włamali się do auta, ukradli telefon i wycięli katalizator.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież i kradzież z włamaniem do samochodu. Ich łupem padł telefon komórkowy oraz katalizator. Do przestępstwa doszło w marcu br. w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki. Teraz jeleniogórzanie za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.