Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Przywłaszczył telefon – nie uniknie odpowiedzialności.
Jeleniogórscy policjanci niespełna godzinę po zgłoszeniu zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył telefon komórkowy o wartości 4000 zł. Do zdarzenia doszło wczoraj w jednym z ogródków restauracyjnych w Szklarskiej Porębie, w trakcie spożywania alkoholu. Telefon został odzyskany, a mężczyzna podejrzany o to przestępstwo odpowie za to przed sądem. Czy ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
-
Policja ostrzega przed telefonami od oszustów podszywających się pod krewnych czy policjantów w celu wyłudzenia pieniędzy od seniorów.
Jeleniogórscy policjanci przestrzegają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przed telefonami od osób , które podszywają się pod krewnych czy policjantów w celu wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Pomimo ostrzeżeń i apeli nadal wielu seniorów traci w ten sposób swoje oszczędności.
-
Spełnij swoje marzenie- wstąp w szeregi jeleniogórskich policjantów. Dlaczego warto zostać policjantem?
Policja jeleniogórska informuje, że osoby zainteresowane wstąpieniem do służby mogą zgłaszać się do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 43 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 15.00. W związku z reżimem sanitarnym osoby te muszą posiadać maseczkę, długopis i rękawiczki jednorazowe. Kolejny termin przyjęć do Policji to 25 czerwca br.
-
Podejrzany o kradzieże katalizatorów zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży katalizatorów z pojazdów osobowych. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że ma na koncie 6 takich kradzieży. Przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze w maju br. Straty pokrzywdzonych wynoszą około 20 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Kierująca z narkotykami. Niewykluczone, że kierowała będąc pod ich wpływem.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o posiadanie narkotyków. Niewykluczone, że wsiadła ona za kierownicę będąc pod ich wpływem. Zatrzymana wpadła podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z których można uzyskać kilkanaście porcji handlowych. Teraz kierująca za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Nietrzeźwy mężczyzna zasnął z niedopałkiem. Omal nie doprowadził do pożaru budynku wielorodzinnego.
Jeleniogórscy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem. Mężczyzna zasnął z niedopałkiem papierosa, w wyniku czego doprowadził do pożaru swojego mieszkania. Z budynku ewakuowano 10 osób. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Jeleniogórscy policjanci na festynie w Karpnikach w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”.
W miniony weekend jeleniogórscy policjanci uczestniczyli w festynie rodzinnym w Karpnikach, skierowanym głównie do najmłodszych mieszkańców w kontekście bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.
-
Odpowie za zniszczenie mienia na szkodę swojej matki.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o zniszczenie mienia należącego do matki. Mężczyzna zniszczył jej kwiaty oraz rozbił szklaną ławę czym spowodował straty w wysokości około 1000 zł. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.
-
Za nami kolejne spotkanie z seniorami w serwisie YOUTUBE, które odbyło się 7 czerwca br.
Za nami kolejne już spotkanie z seniorami w sieci na żywo, które odbyło się 7 czerwca br. w godzinach 9.00-9.30. Spotkanie prowadziła policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z dzielnicowym, a gościem specjalnym spotkania był przedstawiciel Urzędu Statystycznego w Jeleniej Górze. Spotkanie odbyło się w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.