Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Budynek już płonął, gdy policjanci wyprowadzali z niego mieszkańców i wynosili znajdujące się w nim zwierzęta.
Jeleniogórscy policjanci jadąc na interwencję zauważyli dym i ogień wydobywający się z jednego z budynków wielorodzinnych w Jeleniej Górze. O pożarze powiadomili dyżurnego, który na miejsce wezwał służby ratunkowe. Policjanci bez wahania, ruszyli na pomoc mieszkańcom. W budynku przebywały 4 osoby, w tym 2 dzieci. Policjanci wyprowadzili je na zewnątrz oraz z płonącego budynku wynieśli 3 psy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
-
Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwo i kradzież z włamaniem.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o kradzież z włamaniem do piwnicy oraz oszustwo na szkodę jednego z obiektów noclegowych w Szklarskiej Porębie. Kobieta przestępstw tych dopuściła się w maju br. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 4 tysiące złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie ona przed sądem, a grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Okradł sklep – wpadł w ręce policjantów.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Zatrzymany 22 maja br. pod osłoną nocy okradł sklep. Jego łupem padły wyroby tytoniowe o wartości blisko 3000 złotych. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Ostrzeżenie dla klientów banków w związku z pojawiającymi się oszustwami w internetowych serwisach ogłoszeniowych
Komenda Główna Policji i FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają klientów banków przed pojawiającymi się oszustwami w internetowych serwisach ogłoszeniowych. FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP coraz częściej odnotowuje aktywność przestępców nakierowaną na wyłudzanie danych i środków od osób fizycznych i podmiotów sprzedających na internetowych serwisach ogłoszeniowych.
-
Zdalnie o przemocy rozmawiała policjantka z nauczycielami.
Jeleniogórska policjantka uczestniczyła w zdalnym spotkaniu z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach, podczas którego rozmawiano na temat przemocy w rodzinie i algorytmu postepowania w różnych sytuacjach.
-
4 zarzuty złamania zakazu sądowego na podstawie monitoringu miejskiego przedstawiono 38-letniemu mężczyźnie.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o lekceważenie zakazu sądowego. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem wbrew sądowemu zakazowi. W tej sprawie przedstawiono mu 4 zarzuty. Przestępstwa te policjanci ujawnili analizując zapisy monitoringu miejskiego. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Podejrzani o rozbój w rękach policjantów.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o rozbój. Napastnicy pobili pokrzywdzonego i okradli. Ich łupem padł portfel z dokumentami, kluczyki do samochodu i samochód. W trakcie ucieczki spowodowali kolizję, a następnie auto porzucili w stanie uszkodzonym. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Odpowie za kradzież i inne przestępstwa. Był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież. Ponadto policjanci ustalili, że ma on na koncie również kradzieże z włamaniem do altanek i pomieszczeń gospodarczych. Przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze w maju br. Mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 miesięcy za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Nielegalnie podłączyła się do instalacji elektrycznej.
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która podejrzana jest o kradzież. 34-latka nielegalnie podłączyła się do instalacji elektrycznej, czym działała na szkodę Wspólnoty Mieszkaniowej. Została zatrzymana na gorącym uczynku. Teraz kobieta za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Podsumowanie akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
25 maja 2021 roku policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili działania prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Efektem tych działań było ujawnienie przez policjantów 21 wykroczeń popełnionych przez kierujących oraz 2 wykroczenia popełnione przez rowerzystów. Działania mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych. Dlatego też aktywność policjantów koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego wobec pieszych.