Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Majowy weekend - podsumowanie
Długi weekend majowy za nami. Dla mieszkańców był to czas wypoczynku, a dla jeleniogórskich policjantów okres bardzo intensywnej pracy. Celem było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską. Od 29 kwietnia do 3 maja br. na naszych drogach doszło do kilkunastu kolizji, policjanci zatrzymali 12 osób poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności za różne czyny, 6 nietrzeźwych kierujących, 3 z zakazami i 1, który kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – wirtualne zgłoszenia, realne działania
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której przy pomocy komputera lub telefonu, można w prosty i anonimowy sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Zgłoszenia naniesione na mapę trafiają do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu. Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś to na mapie.
-
Jednośladem bezpiecznie do celu – rower
Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu", skierowana do użytkowników jednośladów, w tym także rowerzystów.
-
Ostrzelał z wiatrówki wiaty przystankowe, ale ma również inne czyny na sumieniu
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 32-latka, który podejrzany jest o serię przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się w Jeleniej Górze od lutego do kwietnia br. Wandal między innymi z wiatrówki ostrzelał dwie wiaty przystankowe, włamywał się i okradał pomieszczenia gospodarcze. Straty pokrzywdzonych oszacowano na ponad 15 tysięcy złotych. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Majowy weekend w toku
Długi weekend majowy trwa. Dla mieszkańców jest to czas wypoczynku, a dla jeleniogórskich policjantów okres bardzo intensywnej pracy. Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą ziemię jeleniogórską. Od 29 kwietnia br. do 1 maja br. na naszych drogach doszło do kilku kolizji, policjanci zatrzymali 10 osób poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności za różne czyny, 5 nietrzeźwych kierujących, 2 z zakazami i 1, który kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.
-
2 maja -Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Z okazji tego święta w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej. W ceremonii uczestniczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – podinsp. Bartłomiej Kamzel oraz zastępca Naczelnika Prewencji –asp.szt. Tomasz Ciepliński. Narodowe flagi zostały również wywieszone w podległych komisariatach.
-
Sezon rowerowy -pamiętajmy o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa
Rower jako środek transportu lub rekreacji sprawdza się znakomicie. Szczególnie latem, znacznie przyjemniej jest poruszać się jednośladem, niż stać samochodem w korkach. Rowerzyści poruszający się ulicami są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mają w związku z tym uprawnienia, ale i obowiązki. Nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.
-
Aplikacja mobilna „Moja Komenda”
Aplikacja mobilna „Moja Komenda” została przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.
-
Motocyklisto dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych
Ruszył sezon motocyklowy. Na drogach można zauważyć coraz więcej osób poruszających się jednośladami. Policjanci przypominają o bezpieczeństwie na drodze i prowadzą m.in. działania profilaktyczno - edukacyjne dla miłośników jednośladów. Jazda na motocyklu wymaga posiadania odpowiednich uprawnień, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku.
-
Oszustwa „na policjanta”, „na wnuczka”, „na oficera amerykańskiego”, „na pracownika administracji” wciąż są stosowane!
Nadal liczne są przypadki, w których przestępcy podszywają się pod osoby różnych zawodów: między innymi: funkcjonariuszy policji, funkcjonariusza CBŚP, pracowników MOPS, oficerów amerykańskich, wnuczka i wyłudzają olbrzymie kwoty od seniorów. Metoda działania oszustów jest podobna: w celu ochrony pieniędzy oszuści wskazywali pokrzywdzonym konta, na które należy przelać oszczędności, by te były bezpieczne. Ponadto oszuści wskazują w jaki sposób należy założyć konto w banku, wpłacić na nie pieniądze, a następnie przekazać im wszystkie kody dostępów do bankowości internetowej. Te instrukcje przekazywane są zawsze telefonicznie.