Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
O hejcie, cyberprzemocy i innych zagrożeniach rozmawiała jeleniogórska policjantka z uczniami
Jeleniogórska policjantka w ramach programu „Razem Bezpieczniej” oraz „Cyberprzemoc” 22 kwietnia br. spotkała się z uczniami klas drugich z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i bursy szkolnej w Jeleniej Górze. Policjantka rozmawiała z młodzieżą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
-
Kierujący motorowerem nie zatrzymał się do kontroli, bo „wypił sobie piwko”
Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może kierującemu motorowerem zatrzymanemu przez jeleniogórskich funkcjonariuszy. Jest on podejrzany o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1 promil. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem.
-
Zatrzymany za usiłowanie kradzieży kabli telefonicznych
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie kradzieży oraz naruszenie zakazu sądowego. Mężczyzna został zatrzymany za usiłowanie kradzieży kabla sieci telekomunikacyjnej. Swoim działaniem uczynił on sieć niezdatną do użytku. Wstępne straty z tego tytułu pokrzywdzony podmiot oszacował na nie mniej niż 3000 zł. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzieże sklepowe
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kilka kradzieży sklepowych. Ma ona na koncie kradzieże kosmetyków i artykułów przemysłowych. Wartość skradzionego mienia oszacowano łącznie na blisko 3000 zł. Przestępstw tych dopuściła się od listopada ubiegłego roku do stycznia br. w Kowarach. Policjanci ustalili, że zatrzymana ma na koncie co najmniej 6 takich czynów. Teraz za kradzieże odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Prędkość –podsumowanie akcji
137 skontrolowanych pojazdów i ujawnienie 104 przypadków przekroczenia prędkości to efekt prowadzonej 21 i 22 kwietnia 2022 roku policyjnej akcji „Prędkość”. Policja apeluje o ostrożność. Kierowcy „noga z gazu”.
-
Motocyklisto dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego
Wyższa temperatura, ładniejsza pogoda i coraz lepsze warunki drogowe –spowodowały, że na naszych drogach pojawiło się wielu fanów jednośladów. Niestety, jak pokazują statystyki z lat poprzednich, niektórych z nich za bardzo poniosła wyobraźnia. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
-
Aplikacja mobilna „Moja Komenda”
Aplikacja mobilna „Moja Komenda” została przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.
-
POLSECURE 2022: prezentacja nowego oznakowania radiowozów polskiej Policji
Podczas drugiego dnia targów Polsecure 2022 w Kielcach, tj. 28 kwietnia 2022 roku, odbędzie się prezentacja nowego oznakowania radiowozów polskiej Policji. Briefing z udziałem kierownictwa polskiej Policji planowany jest na godz. 10.00 przed halą wystawienniczą F.
-
Naukowo-Ekspercka Rada ds. Cyberbezpieczeństwa przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie
20 kwietnia br. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Naukowo-Eksperckiej Rady ds. Cyberbezpieczeństwa przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Celem powołania Rady jest zwiększenie efektywności i skuteczności kształcenia kadr niezbędnych do budowania odporności cyfrowej, integracja działań środowiska naukowego oraz podmiotów i instytucji odpowiedzialnych za ochronę cyberbezpieczeństwa w Polsce.
-
Ćwiczenia transgraniczne w ramach projektu „Bezpieczna granica w Euroregionie Nysa”
20 i 21 kwietnia br. na terenie powiatu karkonoskiego odbyły się ćwiczenia transgraniczne w ramach projektu „Bezpieczna granica w Euroregionie Nysa”. W ćwiczeniach uczestniczyli jeleniogórscy policjanci, policjanci z ościennych powiatów, policjanci z Liberca, ratownicy GOPR, strażnicy KPN oraz strażnicy leśni. Na miejscu obecny był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu- insp. Paweł Barski, a dowódcą był Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – insp. Leszek Zagórski. Celem ćwiczeń było miedzy innymi doskonalenie współpracy policji polskiej i czeskiej na pograniczu w zakresie poszukiwania osób zaginionych.