Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Seryjny złodziej sklepowy zatrzymany. Ma na koncie co najmniej 11 kradzieży oraz zniszczenie mienia
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży sklepowych oraz uszkodzenie mienia. Ma on na koncie co najmniej 11 kradzieży w jeleniogórskich dyskontach spożywczych. Jego łupem padły markowe alkohole, kosmetyki, artykuły spożywcze i chemiczne. Łączne straty zostały oszacowane na kilka tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Wspólnie i w porozumieniu wyłudziły blisko 24 tysiące złotych
Jeleniogórscy policjanci na początku kwietnia br. zakończyli postępowanie i skierowali do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko dwóm kobietom podejrzanym o oszustwa. Zatrzymane wspólnie i w porozumieniu wyłudziły na podstawie fałszywych danych łącznie 5 pożyczek na łączną kwotę blisko 24 tysiące złotych. Teraz za oszustwa grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Seniorze bądź czujny! Wczoraj oszuści podszywając się pod córkę wyłudzili pieniądze od 65-letniej jeleniogórzanki
Wczoraj oszuści kolejny raz dali znać o sobie. Policja jeleniogórska otrzymała zgłoszenie, z którego wynika, że oszuści pod legendą problemów finansowych córki wyłudzili od 65-letniej jeleniogórzanki pieniądze oraz złotą biżuterię o łącznej wartości ponad 50 tysięcy złotych. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi, również tych za pośrednictwem telefonu i nie przekazywanie osobom nieznanym pieniędzy, nawet jeśli podają się za znajomych naszych najbliższych.
-
Dzisiaj na drogach regionu jeleniogórskiego akcja „Prędkość”. Kierowcy „noga z gazu”
Dzisiaj, kolejny dzień policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie prowadzą działania „Prędkość”. Kierowcy „noga z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.
-
Tym razem policjantka rozmawiała o zagrożeniach z uczniami z Kowar
Jeleniogórska policjantka w oparciu, między innymi o założenia programu „Cyberprzemoc” 20 kwietnia br. spotkała się z uczniami klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach. Rozmawiała z nimi o bezpieczeństwie i różnego rodzaju zagrożeniach.
-
Czy wiesz co zrobić, aby zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą?
Jeleniogórscy policjanci przypominają! Stosując się do podstawowych zasad, możesz uniknąć kradzieży. Zwróć uwagę w jakim miejscu parkujesz swój samochód. Wysiadając z niego, zawsze warto sprawdzić, czy w miejscu widocznym nie zostają drogocenne przedmioty. Oto kilka rad, dzięki którym zabezpieczysz swoje mienie.
-
Zadbajmy o bezpieczeństwo na ogródkach działkowych
Wiosna, a wraz z nią właściciele tłumnie wybierają się na „działkę „ i rozpoczynają prace. Jeleniogórscy policjanci apelują, aby nie pozostawiać bez opieki rzeczy wartościowych, narzędzi ogrodowych, które mogą stać się łatwym łupem dla złodziei. Dbajmy o należyte zabezpieczenie naszego mienia.
-
Policja ostrzega przed oszustami. Wczoraj metodą na policjanta wyłudzili pieniądze od seniorki z Jeleniej Góry
Wczoraj kolejny raz oszuści dali znać o sobie. Mężczyzna podający się za policjanta wyłudził pieniądze i biżuterię od 77-letniej mieszkanki Jeleniej Góry. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi, również tych za pośrednictwem telefonu i nie przekazywanie osobom nieznanym pieniędzy, nawet jeśli podają się za policjantów czy znajomych naszych najbliższych.
-
Policjanci rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach oraz o bezpieczeństwie w domu, w szkole
Jeleniogórscy policjanci między innymi w ramach realizacji programu „Cyberprzemoc” 20 kwietnia br. spotkali się z uczniami klas VIII ze Szkoły Podstawowej i II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Starej Kamienicy. Rozmawiali z nimi między innymi o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, w szkole i różnego rodzaju zagrożeniach.
-
Webinarium CEDUR pt. „Cyberoszuści atakują – jak nie dać się okraść w Internecie”, 28 kwietnia 2022 roku
Webinarium skierowane jest do seniorów, aby zwiększyć świadomość tej grupy społecznej w zakresie cyberbezpieczeństwa w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, zwłaszcza oszustw na urządzeniach mobilnych. Seminarium on-line pt. „Cyberoszuści atakują – jak nie dać się okraść w Internecie” organizowane jest przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu CEDUR oraz we współpracy z Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa Rynku Finansowego i z Komendą Główną Policji. Jest to pierwsze webinarium z cyklu spotkań dla seniorów zaplanowane na 2022 rok.