Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Policjanci zatrzymali kierującego z niewłaściwie zabezpieczonym ładunkiem i przeładowanym o 2 tony
Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Renault z niewłaściwe zabezpieczonym ładunkiem. Okazało się, że pojazd był przeładowany o 2 tony. Kierowca ukarany został mandatem oraz towar musiał zostać przeładowanym na inny pojazd.
-
Wspólne polsko-czeskie patrole narciarskie w ramach współpracy transgranicznej
Kilka dni temu na stoku narciarskim w Harrachovie pojawił się policyjny polsko-czeski patrol narciarski. Służbę pełnili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i z posterunku Policji w Libercu, w ramach funkcjonującej od kilku lat współpracy transgranicznej. Policjanci z Czech zwrócili się o wsparcie i pomoc w służbie na stoku z uwagi na obecność wielu polskich wielbicieli białego szaleństwa. Policjanci we wspólnym patrolu realizowali przede wszystkim zadania prewencyjne.
-
TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 21 do 27 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Osoby potrzebujące pomocy będą mogły zwrócić się o nią do Policji, Prokuratury, Sądów czy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej.
-
Nowi komendanci w Komisariacie II Policji w Jeleniej Górze i w Szklarskiej Porębie
Po wielu latach służby w garnizonie policji jeleniogórskiej na zasłużoną emeryturę przechodzą asp.szt. Krzysztof Tokarski – Komendant Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze oraz kom. Artur Wardziński – Komendant Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie. Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze -insp. Leszek Zagórski podziękował im za wieloletnią, ciężką i sumienną służbę. Obowiązki komendanta Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze insp. Leszek Zagórski powierzył –podinsp. Jackowi Marglarczykowi – Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Kowarach, a obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie powierzył dotychczasowemu zastępcy –asp. szt. Sławomirowi Wiktorskiemu.
-
Narkotyki w kuchni. Ponad 550 porcji handlowych nie trafi na rynek
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która podejrzana jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz o handel nimi. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę, z których można uzyskać ponad 550 porcji handlowych. Ponadto okazało się, że kobieta również handlowała środkami odurzającymi. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie ona przed sądem, a grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Tylko w miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 16 poszukiwanych
Jeleniogórscy policjanci tylko miniony weekend zatrzymali w regionie 16 osób poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa. Wśród zatrzymanych był 29-letni mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy oraz 35-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 2 miesięcy. Każda osoba poszukiwana, w celu uniknięcia zatrzymania ukrywała się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymani zostali przekazani do Aresztu Śledczego.
-
Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego
W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 6 kierujących, którzy prowadzili pojazdy osobowe w stanie nietrzeźwości, 1 nietrzeźwego rowerzystę oraz 1 mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało od 0,6 do ponad 2 promili. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.
-
Śnieżny patrol
Nie jest żadną nowością, że Policja każdej zimy prowadzi programy poprawiające bezpieczeństwo narciarzy i snowboardzistów na stokach. Najbardziej znaną ogólnopolską akcją informacyjno-edukacyjną jest „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Sprawdziliśmy, jak realizacja tego programu wygląda w praktyce.
-
Na drodze #pomagamyichronimy – nowe zestawy tapet na urządzenia mobilne
Już po raz czwarty przygotowaliśmy dla Was specjalne zestawy tapet na ekrany: telefonów komórkowych, tabletów i komputerów. Tym razem możecie wybierać spośród zdjęć, na których widoczni są policjanci na co dzień dbający o bezpieczeństwo nas wszystkich na drodze.
-
Aplikacja mobilna „Moja Komenda”
Aplikacja mobilna „Moja Komenda” została przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.