Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Wandal w rękach jeleniogórskich policjantów
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o zniszczenie mienia. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości około 600 zł na szkodę PKS Tour. Mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało 1,6 promila. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Wysokie mandaty dla nietrzeźwych rowerzystów
Jeleniogórscy policjanci wczoraj zatrzymali do kontroli dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Zgodnie z nowym taryfikatorem zostali oni ukarani mandatami po 2500 zł. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści są poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
-
UWAGA! Oszuści chwycą się każdego sposobu by się uwiarygodnić. Ostrzeż znajomych!
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną, informującymi o wezwaniu na Policję. Nawiązanie korespondencji z autorem wiadomości może skutkować otrzymaniem plików lub linków, które mogą zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem, wykradającym dane osobowe lub doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają okupu za odblokowanie komputera.
-
Kolejny „Senior Online” 7 marca. Skorzystaj z linku w komunikacie
Jeleniogórscy policjanci zapraszają seniorów do kolejnego spotkania w sieci na żywo, które odbędzie się już 7 marca 2022 roku w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod linkiem: https://youtu.be/IU7PIJ6Qvf8
-
Spełnij swoje marzenie- wstąp w szeregi jeleniogórskich policjantów. Nowe terminy przyjęć do Policji
Policja jeleniogórska informuje, że osoby zainteresowane wstąpieniem do służby mogą zgłaszać się do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 43 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 15.00. W związku z reżimem sanitarnym osoby te muszą posiadać maseczkę, długopis i rękawiczki jednorazowe.
-
Policjanci zatrzymali kierującego z niewłaściwie zabezpieczonym ładunkiem i przeładowanym o 2 tony
Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Renault z niewłaściwe zabezpieczonym ładunkiem. Okazało się, że pojazd był przeładowany o 2 tony. Kierowca ukarany został mandatem oraz towar musiał zostać przeładowanym na inny pojazd.
-
Wspólne polsko-czeskie patrole narciarskie w ramach współpracy transgranicznej
Kilka dni temu na stoku narciarskim w Harrachovie pojawił się policyjny polsko-czeski patrol narciarski. Służbę pełnili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i z posterunku Policji w Libercu, w ramach funkcjonującej od kilku lat współpracy transgranicznej. Policjanci z Czech zwrócili się o wsparcie i pomoc w służbie na stoku z uwagi na obecność wielu polskich wielbicieli białego szaleństwa. Policjanci we wspólnym patrolu realizowali przede wszystkim zadania prewencyjne.
-
TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 21 do 27 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Osoby potrzebujące pomocy będą mogły zwrócić się o nią do Policji, Prokuratury, Sądów czy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej.
-
Nowi komendanci w Komisariacie II Policji w Jeleniej Górze i w Szklarskiej Porębie
Po wielu latach służby w garnizonie policji jeleniogórskiej na zasłużoną emeryturę przechodzą asp.szt. Krzysztof Tokarski – Komendant Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze oraz kom. Artur Wardziński – Komendant Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie. Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze -insp. Leszek Zagórski podziękował im za wieloletnią, ciężką i sumienną służbę. Obowiązki komendanta Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze insp. Leszek Zagórski powierzył –podinsp. Jackowi Marglarczykowi – Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Kowarach, a obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie powierzył dotychczasowemu zastępcy –asp. szt. Sławomirowi Wiktorskiemu.
-
Narkotyki w kuchni. Ponad 550 porcji handlowych nie trafi na rynek
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która podejrzana jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz o handel nimi. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę, z których można uzyskać ponad 550 porcji handlowych. Ponadto okazało się, że kobieta również handlowała środkami odurzającymi. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie ona przed sądem, a grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.