Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczne ferie
Przed nami przedostatni weekend ferii zimowych, z których aktualnie korzystają uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami.
-
Silne wiatry wciąż prognozowane – zachowajmy ostrożność!
Od kilku dni na terenie całego kraju obserwujemy zmienne warunki atmosferyczne. Szczególnie uciążliwe i niebezpieczne są bardzo silne podmuchy wiatru, które mogą powodować np. osuwanie się elementów z zadaszeń, niszczenie samochodowej karoserii czy utrudnienia na drogach. Dolnośląska Policja apeluje o zachowanie ostrożności oraz zabezpieczenie swojego mienia przed uszkodzeniem.
-
Policja ostrzega! Pod legendą sprzedaży pościeli okradły seniorkę
Jeleniogórska Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako rehabilitanci, pielęgniarki środowiskowe, pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Polskiego Czerwonego Krzyża, Narodowego Funduszu Zdrowia, pracownice Wodociągów, domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące dopłatę do leków lub pomoc dla osób ubogich. Wczoraj dwie kobiety pod legendą sprzedaży pościeli okradły 75-letnią jeleniogórzankę.
-
Włamali się i okradli garaż – zostali zatrzymani przez policjantów
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z garaży na terenie gminy Mysłakowice. Ich łupem padło mienie o wartości blisko 10.000 zł. Do zdarzenia doszło 10 lutego br. Dodatkowo jeden z nich odpowie za posiadanie narkotyków. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą oni przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Sklepowy recydywista zatrzymany. Ma na koncie co najmniej 26 kradzieży
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży sklepowych. Ma on na koncie co najmniej 26 takich czynów, których dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Są to kradzieże między innymi w jeleniogórskich dyskontach spożywczych i drogeriach. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 1400 zł. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Życzenia prezesa Rady Ministrów z okazji 100-lecia służby cywilnej
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki złożył życzenia członkom korpusu służby cywilnej z okazji 100-lecia służby cywilnej.
-
Zmarł nasz kolega, były Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – mł.insp. Leon Grzonkowski. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!
Mł. insp. Leon Grzonkowski zmarł 11 lutego 2022 roku w wieku 73 lat. Służbę w Policji pełnił przez 29 lat, a od listopada 2004 roku przebywał na zasłużonej emeryturze.
-
Gazeta Policyjna w podcaście - luty 2022
Zakapiory, wilki, niedźwiedzie i tylko Andrzej z Jackiem wiedzą co jeszcze kryje się w tych Bieszczadach, do których niejeden chciałby emigrować jak do Edenu. Ale nic straconego, wystarczy posłuchać opowieści naszych dziennikarzy, zarówno tej mówionej, jak i pisanej. Przy okazji można rzucić okiem na sprawy policyjnych portfeli, zmian w ustawie i rozwoju ścieżki zawodowej. Amatorzy białego szaleństwa docenią na pewno materiał o tym, jak wygląda policyjna służba na nartach. W końcu mamy jeszcze zimę i w lutowym numerze nie mogliśmy o takich sprawach zapomnieć. Ciekawych tematów było tyle, że zespół redakcyjny rozgadał się niemożebnie, ale warto zarezerwować sobie czas na wysłuchanie tej opowieści. A potem - oczywiście - sięgnięcie po Gazetę.
-
100-lecie Służby Cywilnej
100 lat temu, 17 lutego 1922 roku, w niespełna trzy lata od odzyskania przez Polskę niepodległości, Sejm uchwalił ustawę o państwowej służbie cywilnej. Służba cywilna stanowiła istotny element odradzającej się państwowości i bez wątpienia usprawniła proces odbudowy instytucji państwa polskiego, a fundament tej działalności stanowili urzędnicy służby cywilnej.
-
Noś odblaski!Daj się zobaczyć!
Piesi stanowią w okresie zimowym szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Apelujemy do pieszych, aby w tych niebezpiecznych miesiącach dbali o swoje bezpieczeństwo i nosili odblaski.