Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Jeleniogórscy policjanci apelują do seniorów o zachowanie szczególnej ostrożności
Jeleniogórscy policjanci przestrzegają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przed telefonami od osób , które podszywają się pod krewnych, kurierów czy policjantów w celu wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Pomimo ostrzeżeń i apeli nadal wielu seniorów traci w ten sposób swoje oszczędności.
-
Kierowco, pieszy– dbajcie wzajemnie o własne bezpieczeństwo!
Jeleniogórscy policjanci apelują do kierujących, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. W przypadku zdarzenia drogowego pieszy nie ma szans w starciu z pojazdem. Aby nie dochodziło do wypadków i kolizji z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, prócz znajomości podstawowych przepisów prawa, niezbędne jest wzajemna dbałość o własne bezpieczeństwo. Wyrozumiałość i szacunek na drodze, również nie zaszkodzą.
-
Okradła koleżankę z pracy – została zatrzymana
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież z włamaniem. 26-latka okradła swoją koleżankę z pracy. Jej łupem padła torebka, w której była wypłata. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze 1 lutego br. Teraz kobieta za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Byłeś świadkiem wypadku – zadzwoń
Jeleniogórscy policjanci poszukują świadków wypadku, do którego doszło 8 lutego 2022 roku, około godziny 5.10 w Jeleniej Górze na ul. Sudeckiej.
-
Nie lekceważmy obostrzeń! Tylko odpowiedzialne zachowanie pozwoli na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa
Jeleniogórscy policjanci każdego dnia prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się COVID -19. W ramach codziennych służb funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, gdzie ten nakaz obowiązuje. Apelujemy, stosujmy się do wprowadzonych obostrzeń, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Pomagajmy sobie wzajemnie, by ograniczyć ryzyko zakażenia.
-
Seryjny złodziej w rękach policjantów
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna ma na koncie kradzieże w jeleniogórskich sklepach i perfumeriach, kradzieże z włamaniem oraz próbę włamania do sklepu, podczas której został zatrzymany. Jego łupem padło mienie o wartości kilku tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że ma on na koncie łącznie co najmniej 13 takich czynów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci ku przestrodze publikują rozmowę z fałszywym pracownikiem banku, który zadzwonił do jednego z funkcjonariuszy
Policjanci z lubińskiej komendy opublikowali nagranie rozmowy z oszustem, który podszywając się pod pracownika banku, starał się wymusić zainstalowanie programu do zdalnej obsługi pulpitu. Przy jego pomocy przestępcy uzyskują dostęp do naszych danych służących do logowania do bankowości internetowej i w konsekwencji przejmują środki zgromadzone na koncie. W tym przypadku oszust trafił na funkcjonariusza Policji i został zdemaskowany. Niestety wiele osób dało się nabrać w ten i straciło w ten sposób często wszystkie oszczędności swojego życia, a także na ich szkodę były zaciągane kredyty. Posłuchaj nagrania i nie daj się oszukać!
-
Policjanci ostrzegają przed spoofingiem!
Oszustwo metodą „spoofingu” jest coraz częściej powodem strat oszczędności całego życia. Spoofing to nowa metoda wyłudzania danych wrażliwych lub pieniędzy. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do zmiany numeru telefonicznego lub nazwy dzwoniącego połączenia, które widzi na wyświetlaczu swojego telefonu je odbierający. Policjanci apelują o ostrożność przy tego typu kontaktach i weryfikację tożsamości dzwoniących do nas osób. Pamiętajmy! Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać naszą naiwność. W kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania.
-
Nie bądźmy obojętni na osoby potrzebujące pomocy podczas chłodniejszych dni
Okres zimowy, szybciej zapadający zmrok i niskie temperatury, zwłaszcza w nocy, jest szczególnie niebezpieczny dla osób, które z różnych względów, nie posiadają stałego miejsca zamieszkania. Widząc osobę, która może potrzebować pomocy, a jej zdrowie i życie może być zagrożone, zareagujmy nie przechodźmy obok takich sytuacji obojętnie. Wykręćmy numer 112, ta krótka czynność może uratować czyjeś życie.
-
Dzień Bezpiecznego Internetu
8 lutego 2022 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Głównym celem święta ustanowionego z inicjatywy Komisji Europejskiej, w ramach programu Safer Internet w 2004 roku, jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i opiekunów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.